Întrebare recomandată | Dream5096 a întrebat:

Pentru epilarea picioarelor,care este cea mai buna solutie "ceara, apartul de epilat sau crema depilatoare"? Va multumesc!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fiecare foloseste ce i se pare mai util, eu prefer aparatul de epilat

| Bondarel99 a răspuns:

Epilarea cu ceara este cea mai putin dureroasa si cea mai eficienta dintre toate metodele care au in vedere smulgerea firului de par.Si iti ramane pielea catifelata pentru mult timp.
Crema depilatoare, aparatul de ras si astfel de metode fac firul de par sa creasca mai repede si mai gros si uneori sub piele ceea ce e foarte inestetic.

| larrii a răspuns:

Ceara, clar. Eu o folosesc de mai mult timp, si e foarte buna. Parul mi s-a mai rarit, si firul nu este gros deloc. Un dezavantaj ar fi ca trebuie sa lasi firul de par sa creasca un pic mai mare, ca altfel nu se ia deloc, si ca doare un pic...dar trece! Baba sufera la frumusete, asa ca recomand!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Lumea poate spune in functie de ce a incercat.Eu am folosit crema depilatoare de la farmec, nu am avut iritatii, dar firul a crescut mai gros si mai des, dar asta se intampla cu orice crema.Cat despre aparat, folosesc Philips.

| UPSsss a răspuns:

Buna ideala ar fi epilarea permanenta dar costa un pic...cea mai buna se pare a fi ceara, dar si aparatele epilatori care smulg au celasi efect! important e sa te depilezi nu mai conteaza cu cehappy

| Elvina a răspuns:

Recomandata este ceara in orice loc de pe piele care are par. Iti zic in mod sigur. Am lucrat 3 ani intr-un salon. Bafta!

| Kasia a răspuns:

Ceara face parul sa creasca cel mai greu-cam 2 saptamani minim
daca folosesti aparatul parul incepe sa creasca dupa o saptamana
cu o crema parul apare foarte repede si nu este smuls ceea ce-l face sa creasca mai des si mai gros.
ca si durere consider ca ceara si aparatul sunt la fel in schimb ce folosirea cremei nu e deloc dureroasa.
eu recomand ceara tuturor.tu alegi!:*

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Ceara şi epilatorul electric sunt cele mai bune. Doare cât doare, dar rezultatele sunt foarte bune şi DE DURATĂ, spre deosebire de lamă sau crema depilatoare, care nu smulg firul de păr, ci doar îl taie de la suprafaţă.

| denisa123456 a răspuns:

Pai eu ma epilez cu epilatorul

| Hessa13Bullet a răspuns:

Nu prea stiu.cred ca ceara.eu totusi folosesc crema depilatoare.

| XanthiaSin a răspuns:

Eu zic ca crema depilatoare este mai bunabatting eyelashes

| Camelia21 a răspuns:

Ceara,clar! Parul iti va creste mai greu si va incepe sa se si rareasca.

| DamocRobert a răspuns:

Poti incerca epilarea definitiva cu laser.
https://perfectionbeautyclub.ro/

| ISoare a răspuns:

Eu le-am incercat pe amandoua si m-am chinuit ceva vreme si cu epilatorul... si acum ceva vreme m-am dus cu o prietena la o sedinta de epilare definitiva. Chestia e ca nu prea doare si e de durata, nu gluma. A fost super interesant si clinica fff profi! Asta e site-ul daca te intereseaza www.coquette.ro