| lCora a întrebat:

Buna fetelor. Cum s-a incalzit afara iar soarele a inceput sa arda s-a intampalt sa ma procopsesc cu un bronz frumos, in stilul tractorist. Intrebarea mea este urmatoarea: cum pot scapa sau atenua( eventual sa-l fac sa arate mai ok) acest bronz? Ma gandeam sa incerc sa ma bronzez complet poate sa dau cu crema de sore pe acele portiuni sau ceva de genul. Ideea cu fondul de ten nu ma ajuta fiindca in vreo doua saptamani plec la mare si inevitabil voi ajunge intr-un costum de baie. Alta optiune la care ma gandeam ar fi un bronz artificial, la solar desi as prefera sa fie ultima.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bronzatul "in stil tractorist" este cel mai sanatos. In zonele unde nu te-a prins la fel soarele, poti compensa prin a face plaja, cu zonele respective orientate spre soare. Cel mai eficace este dimineata, inainte de ora 10, putand sa ajuti umezind zonele mai nebronzate cu putina apa.

| lCora explică (pentru Bula):

Nu e ca nu m-a prins, dar m-am bronzat cu tricoul pe mine asa ce e cam dificil sa stau numai cu partile respective spre soare.
Ps: Nu exista bronz sanatos, cand te expui la soare radiatiile patrund in structura celulei. Ca reactie la asta corpul trimite melanina(pigmentul maroniu). big grin

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Eu recomand autobronzantul de la Biotherm. Este foarte bun si lasa un bronz frumos pe piele.