| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma bronzez mai rapid, dar fara riscuri? Ce metode stiti de bronz sanatos? Fara solar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xgd a răspuns:

In primul rand bea multa apa[ peste 2 l pe zi ].
2.Mananca cat mai multe rosii[nu exagera, nu trebuie sa te fortezi].
3.Mananca zilnic la micul dejun un ou[fiert, prajit, etc.]sau mai multe daca nu ai alergie. Daca ti post atunci mananca in fiecare zi in afara de miercuri si vineri.
4.Cand mergi la plaja foloseste crema cu protectie ridicata si ulei de bronzol[asta nu e chiar asa de natural].
5.Cand esti acasa uneori razuieste castraveti cruzi si stoarce-i bine intr-un castron, apoi da-te cu sucul lor pe piele[hidrateaza si face pielea mai fina si stralucitoare].

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mănâncă zilnic morcovi cruzi şi ia-ţi Beta Caroten-ul de la farmacie (dă o căutare pe google)!
Vei avea un bronz ceva mai intens şi frumos.
Succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La mare sau la munte, evitand ora pranzului cand sunt radiatii periculoase pentru organism. In 2-3 zile te bronzezi natural si frumos, dar uniform doar in masura in care te poti expune gol la soare.

| emily97 a răspuns:

Eu stiam ca daca te uzi putin pe corp te bronzezi mai bine

| CarlaRoberta a răspuns:

Iti recomand crema autobronzantawinking. Doar ca trebuie sa o aplici foarte bine, uniform, altfel te vei autobronza cu pete. Autobronzare cu succes. big grin