| NoName1234 a întrebat:

Buna fetelor! happy
Eu am aproape 11 ani, am inaltimea de 1.57 si am 32 kg
Asta inseamna ca sunt grasa?
Ar trebui sa slabesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena, eu cred ca esti bine pentru varsta ta.Ar mai trebui sa pui 2-3 kg pe tine, deoarece in unele cazuri este rau sa ai impresia ca esti grasa.Ar fi perfect daca ai avea 35 de kg si asta nu inseamna ca esti o fata grasa! Unele fete sunt numai osul si pielea, dar asta nu inseamna sa fi si tu asa, deoarece asta duce la o boala care te poate duce la! Lasa slabitul la varsta asta. Tu esti o fata in crestere si esti foarte bine, nu trebuie sa ai impresia ca esti grasa(NU ESTI!). NU trebuie sa slabesti! aaaa si daca inca mai ai impresia ca esti grasa lasa mancarea nesanatoasa si sucurile carbogazoase(cola), mananca fructe, legume si carne de pui sau peste sau de vita si bea apa sau sucuri naturale! te pup, paa!

25 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Auzi /:) tu faci misto de noi?
Cum sa fii grasa mai fetito? La inaltimea ta ar fi trebuit sa ai in jur de 47 de kg! Tu ai cu 15 kg mai putin!
Daca mai slabesti mult o sa ajungi asa : http://www.cdpress.ro/products_images/445_BMA02.jpg!
Pune mana si mananca pentru ca esti in crestere, lasa tu slabitu`:|!

| Crs a răspuns:

@secret, da la aceasta inaltime cam asa ar trebui sa aiba. greutatea se calculeaza in functie de inaltime. si se face cam asa : 1. 57 -> din acest 57 scazi 10. si vine 47. macar 40 de kg daca aveai. ai grija sa nu devii anorexica Lorena :-s

| Bacemi a răspuns:

Nu. Chiar esti cam prea slaba. Ar fi bine sa privesti alimentatia in mod serios.

Abh
| Abh a răspuns:

Pentru sunculita aia fa niste miscare, ceva abdomene.

Abh
| Abh a răspuns:

I-ai vazut pe aia din somalia care mananca o felie de paine pe zi? si aia au burtica, dar nu ca ar fi prea grasi. pentru un abdomen plat ai nevoie de excercitiu
:) http://static.squidoo.com/......ildren.jpg

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca arati foarte bine, esti tanara, frumoasa si dragalasa pentru varsta ta. Îti urez vacanta placuta, sanatate si sa ai multe succese pe plan scolar.

| viatadecacatt a răspuns:

Nuu esti deloc e foarte bine

| Tabii. a răspuns:

Crystinutsa, cum sa ai 47 de kg la 1. 57:O?

| andy_3925 a răspuns:

La 1. 57 si 32 kg esti subnutrita! Cum sa slabesti mai mult de atat:O:O

| nathalie a răspuns:

Esti foarte slaba!

| ing. a răspuns:

Buna.Parerea mea ste ca esti foarte bine pentru varsta ta.Chiar ar mai trebui sa pui in jur de 2 kilograme.Esti foarte bine! Nu uita sa mananci multe fructe si legume pentru a iti intari organismul!happykiss

| d33a a răspuns:

Cam 40 de kg ar trebui sa ai

| NoName1234 explică:

Ma rog am 1. 55-1. 57 cam pe-aici, nu stiu ce sa cred...eu am sunculita la burtica si voi ziceti ca sunt slaba...ciudat.happy

| NoName1234 explică:

Mersi M. S, de fapt mersi la toti pentru raspunsurile.cam ciudate.laughing

| Miruna3094 a răspuns:

Poate prea slaba, eu am tot 1. 57 si am mai mult de 40 de kg.

| xitty a răspuns:

La 1, 57 esti foarte bine. inca mai poti sa puicateva kg. plus ca la varsta ta nu ar trebui sa te prea deranjeze greutatea. esti bine:*

| Ros3Blu3 a răspuns:

Ar fii trebuit sa ai 45-47 la intaltimea ta!happy

si daca ziceai ca ai "sunculitza" pe burta pune mana pe abdomene happy
nu esti deloc grasa la varsta ta e si asa putin

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Vruia doar sa ne arate nOua ce "culla" este dragi mei, ati vazut vreo fata sa vrea sa se`ngrasa? Mai ales copii din ziua de azi...

Răspuns utilizator avertizat
| cristinela a răspuns:

Are dreptate Crystinutsa. nu mai slabi de loc, daca poti mentinete asa. Daca ma gandesc bine la varsta ta si eu ma vedeam grasa, oricat de putine kg as fi avut...

| someone_8322 a răspuns:

Esti inca un copil :-|

frate, ce intrebari stupide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

32 de kile si intrebi daca esti graasa?! Esti anorexicastraight face. Pune mana pe mancare.laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani sunt cred ca putin mai scunda si am 45 kg., si totusi nu sunt grasa, pentru ca nu arat ca una, daca nu se vede greutatea nu e nimic si daca se vede poti sa slabesti, iar in caz ca nu merge sa stii ca aspectul nu e foarte important!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ferste! Si eu am aproape 11 ani, am 38 de kilograme si ma plang ca-s prea slaba! Eu zic ingrasa-te 4-5 kilograme pentru inceput!

| daaaaaa a răspuns:

Nu esti grasa deloc! De fapt mai trebuie sa pui ceva kg pe tine.
Am citit si eu celelalte raspunsuri si tias recomanda sa le urmezi si ca ai "sunci" pe la burta asta nu-i nimicoh go on mananca sanatos si poti merge si la sala daca vrei (nu pentru a slabi ci pentru abdomen)winking