| Illegalfreako a întrebat:

Am 12 ani, 50 kg, 1.56-1.57. e ok sau ar trebui sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| soraGrime a răspuns:

Poate ar trebui sa mai slabesti vreo 3-4 kilograme.Dar hei, nimeni nu este perfect. Daca tie iti place persoana ta, nu conteaza.Trebuie sa te doara in cot de parerile celorlalti. Oricum, nu cred ca esti cine stie ce grasa...adica,cred ca esti o fata normala.Iar la varsta ta nu prea ar trebui sa te intereseze silueta.Inca esti in crestere. Daca totusi vrei sa slabesti,nu te apuca de cure drastice, pentru ca tu esti inca in crestere, si vei avea numai de pierdut(te vei imbolnavi). Poti incepe prin 30 de minute de miscare pe zi(care sunt obligatorii pentru orice varsta),sa nu mai mananci multa paine,grasime,prajeli...

Dar,dupa parerea mea, nu cred ca esti grasa, ci un copil normal.
:*

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

E bine

| LifeFail a răspuns:

Eşti ok aşa cum eşti.

| maryy a răspuns:

E ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui la 1.57 sa ai 47 kg. Acum depinde si de greutatea oaselor, mai bine te uiti in oglinda si te intrebi pe tine daca e cu adevarat OK si daca iti place ce vezi? happy

| madalinutzelul a răspuns:

Ar trebui sa Slabesti(~_~)!