| ChocoMilk a întrebat:

Buna fetelor! Ma duc la shopping! Cum ar arata trusa voastra de cosmetice ( machiaje) perfecta?

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Sa aiba strictul necesar big grin fond de ten, fard de obraj daca iti place, creion de ochi, tus, rimel, luciu de buze si ruj big grin funda? tongue

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fond de ten : Bourjois Flower Perfection
Pudra : Maxfactor Creme Puff
Fard mat crem : Seventeen dar vreau sa incerc mac
Mascara : Rimmel pentru volum dar imi mai place sa folosesc mai intai si Avon Super Skock un strat si unu Rimmel

Cam asta e tot ce imi trebuie mie.
Pentru buze nu prea folosesc pentru ca ma incurca, beau foarte multe lichide si se sterge si e destul de enervant, mi-a cam trecut placerea aia pentru " lacuit" buzele.
Dar daca as alege ceva pentru buze ar fi Maybelline Whater Shine o culoare nude gen piersicuta foarte discreta.

| CausingCatastrophy a răspuns:

Deci,un primer,daca te machezi cu fard,fond de ten,un cancelear daca ai probleme cu acneea, fard de ploape, pudra, rimel, si un creion de ochi.

| deutzadia a răspuns:

Un ruj mai deschis la culoare sau luciu,un ir de buze,creion de ochi,mascara rimel de la avon, fard de pleoape, fond de ten, pudra perlata, si cam atat. Fundita?:X