| madycoco a întrebat:

Fetelor ce contine trusa voastra de machiaj?

16 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

In primul rand demachiant, tonic, crema hidratanta, discuri demachiante.
- anticearcan, fond de ten, pudra, blush, pudra bronzanta
- creion sprancene, creion de ochi ( negru, maro, mov, alb, etc)
- tusuri de ochi
- primer
- farduri ( multe truse! )
- mascara
- pensule de machiaj
- glossuri si rujuri

| Barajag a răspuns:

De toatebig grin(dermatografe, farduri, rimel( Lancome si Maybeline waterproof), contur, luciu de buze si rujuri, o cutie cu perle+pamatuf), fond de ten (unul cu protectie solara si unul de la L"oreal), un buretel pentru aplicat fondul de ten.Cam atat pentru o ursoaicahee hee

| BRoxana a răspuns:

2 truse fard, tus, 10 pensule profesionale, 3 rimeluri, luciu pentru unflarea buzelor, rimel incolor, 3 creioane de buze, 3 tipuri de rujuri de culori diferite, DEMACHIANT si cel mai important pentru mine, creionul de ochi

| Denisa a răspuns:

Trusa mea cuprinde: 4 rimele, dintre care unul pentru apa, unul albastru si 2 negre pentru volum, vreo 15 rujuri, 6-8 balsamuri, farduri de toate culorile, am mai multe truse cu farduri, creioane de ochi de diferite culori, 3 fonduri de ten, o cutie de berle bronsante si o cutie perle iluminatoare, creme hidratante de fata, autobronzante de fata si corp, tus de ochi, chestii impotriva cosurilor si demachiante.

| Corinne a răspuns:

Dermatografe(negru si maro) rimeluri, trusa de farduri cu 120 de culori (asta o folosesc, dar am si altele mai mici ) luciuri de buze, tusuri de ochi si bineinteles servetele demachiante sau discurile acelea speciale pentru fata.

| elena_6631 a răspuns:

Eu am una mica happy caci la varsta mea zic ca nu-i nevoie de mult machiaj. deci sa incep: fond de ten, pudra, creion, tus, vreo 30 de culori de farduri, 2 rimel'uri, un strugurel, 3 nuante de ruj, o crema hidratanta, un demachiat.

| kitishor a răspuns:

Buna! Nu am fonduri de ten. big grin. deci :
2 blush-uri : unul avon soft plum, unul ruby rose, nu stiu in ce nuanta. mai am o pudra L'oreal GlamBronze 3 nuante.
o paleta fard de pleoape RubyRose numarul 1. 24 de culori.
2 rimeluri : 1 avon supershock black. inca unu avon dar e asa noname laughing.
un tus avon extra lasting black.
4 creioane de ochi : 3 creioane fara nume " Ada ". Un contur de buze visiniu, unul de ochi verde si unul negru. Mai am unul 2 in 1 avon verde si negru, si unul mov si negru. " Kajalstick."
am 6 rujuri big grinbig grin unul avon cu gust de visine :X rose star, unul avon color trend raisin wine cu gust de ciocolata, unul tot de la avon color trend first date tot cu gust de ciocolata laughing. unul de la ViChi Rosesweetie, pe o parte ruj rosu-roz, pe o parte luciu de buze. un ruj " verde " dar e roz ...si un strugurel normal. big grin
Cam atat.

| kitishor a răspuns:

Eu nu ma machiez cu fond de ten sau corector. Consider ca ne strica tenul. Oricum, imi aduc cutiuta unde le tin si laughing :
- 2 rujuri rosii
- 2 rujuri roz.
- 3 luciuri de buze.
- un fard 57 nuante.
- rimel
- 2 tusuri
- creioane de ochi + contur buze roz inchis
-fard obraz x2

| ladygaga a răspuns:

- Fond de ten

- Creion

-Pudra

-Rimel

-Blush

-Fard de pleoape

-Glossuri

-Creme

Mai sunt multe.

| GdX a răspuns:

O manusa de box, un lant, un lant pentru infasurat in jurul pumnului, o rozeta, spirt pentru dezinfectare.si cam atat. Iese un machiaj natural de cum nu ai vazut.

| DiiDii_3743 a răspuns:

Creion, rimel, ruj, fard, gloss, sclipici, pensulele pentru aplicare. daca vrei si ceva in plus : fard pometi, crema, rimel pentru par. numai continui ca ai zis doar de machiaj dar daca vrei sa-ti zic ce mai am. contacteaza-mawinking

| nosferatu a răspuns:

Un ciocan o dalta o cheie de 14-15 cateva surubelnite un bomfaier. etc laughing

| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

Poi... tus, creion[alb si negru]. fard 98 de nuante, rimel, strugurele, ruj...mai sunt multe. mi-e lene sa scriu

| d3ny_2962 a răspuns:

Uite eu am mai multe chestii ca de ex: creioane, pudra, diferite culori faine poate depinde de care's calitatea lor ai grija ce poti lua care nu e de calitate o sa ti sa faca fata urata si mno...riduri naspha deci ai grija ce folosestiwinking cred ca ti-am fost de foloswinking

| iulia2011 a răspuns:

Pai... a mea contine fard:45 de nuante, ruj:rosu, roz, creion de ochi (negru & alb), strugurel, 3 rimeluri, pudra, fond de ten, crema hidratanta si demachiant, contur de buze, tus!

| pantofipantofi a răspuns:

Fata: fond de ten, pudra, fard de pleoape 24 culori, 4 rimeluri, creion negru si gri, tus negru, ruj, 3 glossuri
corp: 1 deo, 1 stik, 2 creme de corp, 1 crema anticelulitica, 6 parfumuri, ulei de plaja
maini: nu folosesc crema de maini
unghii: 16 oje dif culori, 1 intaritor unghii si folii de manichiura frantuzeasca
cap:sampon si balsam
ps. nu stiu daca am omis ceva, sper ca nu happy