| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor o sa am nunta vara aceasta si as vrea sa port o rochie de miresa alba scurta cu dantela si putin decoltata mulata pe corp binenteles imi permite si silueta ca daca nu nici nu indrazneam sa ma gandescla asa ceva::: ce ziceti sunt prea indrazneata o sa ma primeasca preotul in biserica ...si daca imi mai puteti da voi niste idei de rochii, sandale sau o coafura potrivita v as fi super recunoscatoare si apropo e obligatoriu sa intri cu voalul pe cap in biserica sau poti intra fara? merci

6 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!

Sper sa nu ma condamni, dar nu as fi de acord cu rochia scurta.Este,intr-adevar ceva diferit si,totodata,prin asta dai dovada de curaj si prsonalitate,insa esti protagonista unui eveniment care iti marcheaza in mod placut viata si pentru care merita sa arati cum spun multe "ca o regina". Poate nu am ales cuvantul potrivit,dar,atata timp cat esti tanara,cauta sa-ti arati frumusetea naturala prin ceva cat mai clasic.
Stiu,se poarta din nou dantela,este in voga si reprezinta,intr-adevar un etalon in lumea modei.

Ei bine, inainte ca sa vin cu niste idei, trebuie sa stii ca atunci cand intri in biserica, pe cap ai nevoie de preaincomodul voal.Nu te speria, poti sa-l porti doar in biserica, si nu, nu te va da nimeni afara doar pentru ca ai personalitate puternica, lucru care te face sa porti o rochita scurta si mulata.Este nunta ta, alegerea ta, o zi in care trebuie sa fii fericita.

Acum sa vin si eu cu niste mic idei:

Pentru inceput, ti-as recomanda un model clasic care aduce spre fildes, un model care evidentieaza silueta :

https://www.google.ro/......ps?/search

Un model DECADES care imi place foarte mult si la care poti asorta o pereche de manusi din dantela si o palarie alba cu perle.

Totodata, modelele astea sunt, intr-adevar impresionante. Croite din materiale cat mai fluide, dau aspect de finete si rafinament.

https://www.google.ro/......ps?/search

Evita albul imaculat.Nu da foarte bine, mai ales in timpul unei zile caniculare de vara.

Cat despre coafuri, iti recomand bucle lejere, cozi peste care sunt inca la moda si nu in ultimul rand coafuri cat mai lejere:

https://www.google.ro/......ps?/search

Recomand pantofii cu platforma, dar si pe cei cu botul ascutit.

Unghiile le poti face in gri metal sau chiar auriu in cazul in care culoarea rochiei va fi unt.

Cat despre accesorii, evita pietrele puternic stralucitoare. Incearca accesori cat mai rafinate, printre care si perle.

Eu iti urez o nunta minunata si Casa de Piatra!

| r0xany a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Mersi mult esti draguta.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru r0xany):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor.

| FaraSareDoi a răspuns:

Buclele simple sunt cea mai frumoasa alegere. Mi se pare prea plictisitor ca la fiecare nunta vezi mereu mireasa cu sarmale sau cine stie ce cocuri de 2 m.
O idee de rochie: ceva din dantela alba.
Preotul nu cred ca te va trimite acasa. Asta ar fi chiar culmea... Imbraca-te totusi decent. Si da, trebuie voal.
Sper sa ai o nunta frumoasa. Casa de piatra.

| BiankBibbb a răspuns:

Nu te va da nimeni afara, voal obligatoriu.
1)rochie tutu =sandale=coafura simpla
2)rochie lunga corset cu volanase=platforme=coafura extravaganta
3)rochie clasica cu platforme coafura si ea clasica dar putin extravaganta si multe accesori iesite din comun dar in acelasi timp elegante