| Victoria18 a întrebat:

Fetelor ca invitata la o nunta... si esti adolescenta, ai silueta si nu esti nici inalta nici scunda, ce rochie scurta ar fi de preferat sa iei, mulata sau de printesa? Motivati.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea mulata este mult prea sexi pentru o adoescenta, care merge la nunta unde toate babele o vor arata cu degetul si comenta, ca nu au vazut-o parintii cum iese din casa.
Deci, impresia adultilor, nu-i chiar pe masura placerii tale.

Cat despre rochia de printesa... scurta?! Nu prea stiu cum arata, ca cele de printesa sunt lungi si umflate.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de mica este minora si ce imagine vrea sa proiecteze asupra ei si a parintilor ei.
De preferat o rochita simpla, draguta, fara decolteuri, chestii transparente, mulate sau extravagante.
Cere-i parerea mamei, care conteaza enorm in aceste situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulata si scurta arata mai mult a costum de baie.
Daca arata ceva de genul:
https://www.pinterest.ch/pin/565061084471498357/
https://www.pinterest.ch/pin/497647827567806070/
https://www.pinterest.ch/pin/703054191800572631/
https://www.pinterest.ch/pin/43558321370803889/
altfel nu.
iar aia de printesa mare grija la material sa nu te confunde lumea cu mireasa.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mulată nu merge la nuntă deoarece e mai bine să fii îmbrăcată mai puțin provocator ca să faci impresie bună la toată lumea.

| Jouliete a răspuns:

Una mulatata lunga iti va pune formele in evidenta dar este inconfortabila, una lunga de printesa te va face eleganta si gratioasa, una scurta si mulata te va face sexi, iar una scurta si umflata jos iti va face picioarele subtiri. Acum depinde care caracteristca o preferi tu. Eu as opta pe scurta umflata jos.

| Chetys a răspuns:

Babydoll...te infrumuseteaza si te scoate din zona de "obisnuinta" aceasta sa aiba sus cupe daca vrei si sa aiba un buretel ca sa nu trebuiască utien ai jos din materialul ala gen vual, ia-ti o culoare gen somon sau crem si esti perf