| QuiPp a întrebat:

Buna fetelor! Voi ce tratamente folositi pentru cresterea parului in lungime? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Bianca_3321 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo! Poti folosi masti de par sau diferite sampoane! Cele mai bune sampoane pentru cresterea parului sunt cele care contin urzici! Cel putin pentru mine, merge!

7 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Am incercat ulei de ricin dar nu prea a functionat. Era o masca roz de la Lee Stafford care o gaseai in Douglas pentru cresterea parului si era super bunahappy

| Glamour612 a răspuns:

Ulei de ricin. Se găsește la farmacie. Este foarte bun și destul de ieftin. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Totul vine din interior.
O alimantatie sanayoasa, bazata pe vitamine si minerale. Lactate, contin calciu care ajuta foarte mult. Vitamina A, D, E, C si din grupa B!

2 litri de apa pe zi te curata de toxine si astfel organisumul tau va fi sanatos.
Apoi, sampon pe baza de uleiuri sau urzica, ceva de la farmacie, poate gerovital sau favisan pentru cresterea parului si o masca de par. Mie imi place kallos placenta. chiar creste parul de la ea.
Un balsam de par dupa fiecare spalare la varfuri doar.
Masca de par kallos placenta o poti aplica o data pe saptamana cam asa:
-te uzi pe parul nespalat.
Aplici multa masca
-Iti pui o punga in cap peste masca
-un prosop peste punda
stai asa vreo 2 ore.
Te speli cu sampon si te clatesti bine, bine!
Aplici balsam.
e super parul tauuuu!

Sa iti faci masaj capilar. cu buricele degetelor. o data pe saptamana!

Spala parul doar de ori pe saptamana, maxim trei!
pa-pa

| georgeta27 a răspuns:

foloseste uleiul de ricin il gasesti la farmacie, este destul de bun si costa 3 lei.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin + ulei de masaline. Creste dar trebuie sa astepti 1 luna maximum.

| LadyCrazy999 a răspuns:

Uleiul de ricin e cel mai bunhappy eu il folosesc si nu am probleme, se gaseste la orice farmaciehappy

| QuiPp explică:

Multumes mult de raspunsuri ^^.