| deea_8087 a întrebat:

Buna fetelor, voi cum va epilati inghinal? vreau si eu sa fac asta dar e prea dureros.voi cum reusiti?

8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Eu nu ma epliez. Ma rad(din cand in cand, ca fac inot).
Da, epilarea doare, indiferent de zona I don't want to see
Dar cu lama de ras nu doare, atata doar ca in 2 saptamani o sa iti creasca parul la loc si va trebui sa o faci tot mai des, dar macar nu doare si asta e foarte bine.

| anss23 a răspuns:

Poţi folosi lama, părul nu va creşte mai des sau mai negru.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu o masina de tuns. Si barbatii se epileaza, sa stii! Cei ce se simt. Ceilalti, nu.

| oany a răspuns:

Offf..ai primit multe sfaturi,dar dupa parerea mea, treaba cu lama e cea mai mare prostie pe care o facem, cateodata de nevoie, cu toate/i! Eu iti dau un sfat din experienta proprie! Daca vrei sa nu te razi zilnic si nici sa ajungi cu un par ca ala de pe porc(iarta-mi modul direct), nu lama! Cu epilatorul e cel mai indicat..doare,dar dupa ce te epilezi de cateva ori, o sa vezi ca nu e chiar atat de grava durerea. Poti sa incerci si ceara.dar sa nu faci un obicei din asta..pt ca in timp se lasa muschii! Dar..clar,nu lama! Daca te epilezi pentru prima data, mai bine mrgi la un salon..nu costa mult si cei de acolo iti vor explica exact care sunt avantajele si dezavantajele fiecarei metode! Bafta..si curaj!

| kitten95 a răspuns:

Pentru zona inghinala nu incerca niciodata ceara. eu am incercat odata si am crezut ca o sa mor de durere. plus ca nu e tare sanatos. cel mai bine e sa folosesti crema depilatoare sau o lama de ras. cu crema e cam cel mai bine pentru ca e de unica folosinta si nu e scumpa(maxim 12 lei tubul si te te tine si 2-3 epilari). si uite cum te faci: cand faci dus(de preferat) te asezi jos si te faci cu crema aia(e bine totusi sa porti manusi). lasi crema aia vreo 10 minute si apoi cu o carpa curata/spatula etc. o dai jos(ca si cum ai rade) si apoi cureti excesul de crema.

| Triana a răspuns:

Cu bigul, faza este ca nu creste mai mult par, ii schimba doar varful. Daca folosesti epilatorul nu reduci parul, il subtiezi, atat. Sa nu mai vorbesc de faptul ca daca folosesti un epilator poti ajunge la infectii din moment ce e rana deschisa. ala e bun numai pentru picioare si asta vara. eu trec la big cand e iarna si port pantaloni lungi

| rimbuiulianamaria a răspuns:

Daca vrei sa nu-ti mai creasa asade repede parul nu m-ai folosi cremele din magazine. Foloseste ceara pentru epliat! Succes!

| pUpiLiCi a răspuns:

Usor skumpete! happy tongue