| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi cum va epilati inghinal? La salon, acasa, cu ceara, benzi, crema sau lama?

5 răspunsuri:
| tusha a răspuns:

Eu mi-l smulg cu dintii. E dureros dar merita. Numai ca iti trebuie protectie la dinti ca intra intre dinti parul si trebuie sa mergi intins

| Eireann a răspuns:

La salon, cu zahar. Rezultatele dureaza cam 5-6 saptamani, doare mai putin ca ceara. Rusine nu prea am de ce sa simt, tipa de la salon asta face toata ziua, nu vede ceva iesit din comun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu bicul, acasă.

| AnneCyntia12 a răspuns:

Cel mai bine este sa te faci acasa, singura... parerea mea, acum daca tu crezi ca nu te descurci sau iti este teama poti incerca la un salon bun unde este recomandat de alte persoane. Eu ma fac cu aparatul electric veet... doar taie nu si smulge.

| DariaBoldor a răspuns:

Eu una ma epilez la salon cu ceara, bine cea care lucrează este verișoara mea mai mare deci nu mi-e prea rușine sau ceva, cu ceara e cel mai bine pentru ca smulge rădacina și e mai bine asa decât cu lama sau aparatul asa se întărește mai tare rădacina și când vei vrea sa te faci cu ceara va durea mai tare...