| cristinuca05 a întrebat:

fetelor voi cum va prindeti parul vara? mi-e foarte cald cu el pe spate.am un par mai dificil si nu prea pot sal prind ca orisicine in coada asa lejer., niste idei va rog.fundita.multumesc

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Cat mai sus cu clestele sau glamorez happy

| clody83 a răspuns:

Buna Anka. Gasesti aici idei: http://www.mujer.ro/coafura/blog

| TaniuTzzaTany a răspuns:

Coada sau coc simplu sigur sa nu cumva sa incerci altceva...pentru ocazii consulteaza medicul de par

| sirena1 a răspuns:

Agrafele sunt foarte utile desi eu nu prea le suport happy nu ai dat prea multe detalii despre cum ai parul (ex:drept,cu breton scurt,cret etc.) asadar in nestiinta de aceste aspecte iti recomand:doua codite simple sau impletite,impletitura gen spic,coc,prinzi parul ca in coada de cal si la ultima parte in loc sa scoti de tot parul il scoti doar pe jumatate si il imparti in doua prinzandu-l cu agrafa in forma de fundita,nu stiu cum sa iti explic mai bine de atat ca si eu am vazut pe youtube,dar nu am adresa url. poti cu o "muscatoare" de par micuta sa iti prinzi bretonul il rasucesti un pic, il impingi un pic in fata si il prinzi cu acea "muscatoare" micuta si optional poti dupa aceea sa iti cuprinzi tot parul si sa il prinzi cu un elastic sau o "muscatoare" de par mai maricica=eu asa il fac de obicei avand parul lung si drept, iar partea cu bretonul este foarte simpla si frumoasa ca aspect pentru orice tip de par sau forme ale fetei.cam astea sunt sugestiile mele si sper ca am fost macar cat de cat o sursa buna de inspiratie.Bafta

| Io_8077 a răspuns:

Eu am 13 ani.si mie imi place foarte mult sa stau cu parul desprins! Cand vin de la scoala mi se face dintr-o data foarte cald si simt nevoie sa-l prind! Atunci la repezeala fac un coc.Depinde de parul tau ca nu ai dat prea multe detalii despre el cum a zis si " sirena1"...Insa te pot ajuta cat de cat

-poti vara bineinteles sa faci coc
- sa prinzi in coada normala.[asa zisa coada de cal]tongue
- poti sa-ti faci codite impletite de seara si dimineata sa il ai cret.
etc.

orice idee iti vine o poti incerca mai ales daca ai parul lungwinkinghappy:*:*

sper ca te-am ajutat fundita plzzpuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes:*:*:X:X

daca mai ai nelamuriri uite id meu: no.name_blnd