| maya a întrebat:

Am parul mediu...cum sa il prind? acum, vara, e foarte cald...cum sa il mai prind? da-ti-mi idei...mersi:*

Răspuns Câştigător
| Elly4all a răspuns:

Buna, poti sa-ti faci:
-codite tot capul si prinse daaca vrei la sfarsit intr-o coada sus
-coada sus impletita sau despletita
-un coc bine strans si frumos aranjat;)
-o coada impletita
-3 codite spik in tot capul.
-o coada spik luata de la radacina
Si sunt mai multe.trebuie sa alegi ceva cat mai accesibil si confortabil vara...
Daca ai vrea sa te tunzi asta ar fi super.in spate scurt iar in fata un pic mai lung.bye:)Elly
http://www.fete24.info/tipuri-de-coafuri-bob/

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Prinde-l in coada, coc, impleteste-l spic, cosite multe.

| EllitaBellita a răspuns:

Iti poti face un coc...il poti prinde in mai multe codite mai mici ori ti-l tunzi oleaca mai scurt dar nu vreau dupa aia sa iti para rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul mediu...il prind in codita, il impletesc, cand strans, cand slab si doar jos, ba doua codite, ba o codita prinsa in vreo 3 elastice de par, la distante intre ele...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Si eu mi-as face codite tot cap`soru' big grin Abia astept \:d/

| larisa_8487 a răspuns:

Pe timp de zi bentita si cocthinking e cel mai practic(betitele le poti asorta la haine)...

| dona a răspuns:

Poarta-l strans intr-o codita sau prinde -l cu o clema.

| sexondafire a răspuns:

Cauta pe net coafura coada de cal...merita eu asa mil prind mereu... funda?