| dan_2834 a întrebat:

Buna fetelor! Vreau sa va cer un sfat in legatura cu parul cret.Am parul cret.si nu il suport. Mi-l mai intind cu placa.Am placa Remington. e din ceramica, dar mi se cam spicuieste, se degradeaza f repede, si mai am si parul moale. Ce as putea sa folosesc pentru protectia firelor de par? Voi ce folositi? ast rasp voastre.

4 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Ulei pentru placa de la kalos.

| Ada11 a răspuns:

De la avon ser pentru varfuri deteriorate.

| Chox a răspuns:

In primul rand iti trebuie un sampon adecvat. Pentru par uscat, pentru par cret, pentru par gras etc.
Eu iti recomand gama Elseve de la Loreal. Face minuni. Mai ales balsamul si masca lor de par.
De la Londa Color iti poti lua diverse spray`uri si masti pentru par.
Nu uita sa iti tunzi varfurile dupa fiecare 3-4 luni. Mai ales ca il arzi in fiecare zi.
>big grin

| catalina_8997 a răspuns:

Pai daca folosesti placa iti trebui neaparat si o solutie protectoare un fel de balsam pe care o aplici inainte sa folosesti placa. Eu folosesc una de la gerocosen e f buna.