| cookie09 a întrebat:

Vreau parerea ta! eu imi intind parul cu placa foarte des si placa mea e cu aliminiu adica nu stiu cu ce e laughing) dar in orice caz nu e cu ceramica. in fine. si. imi intind parul de aprox. 4 ori pe saptamana. :-s ce as putea sa fac sa nu mi se arda parul? :-s fundita. va rog ajutati.ma sad :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

Intinde-ti parul doar de 2 ori pe saptamana (iti mai poti face codite, coc etc), mai tunde-ti varfurile o data la 2 luni, foloseste si un balsam, poti sa-ti faci si niste masti (sa zicem de 2 ori pe saptamana), iar atunci cand intinzi parul foloseste un spray care protejeaza parul.

1 răspuns:
| nyna a răspuns:

Poti folosi un spray pentru protectie termica sau un ulei special pentru placa