| sweety_2724 a întrebat:

Buna fetelor. Vreau si eu un sfat. Ce fond de ten este mai bun si acopera cel mai bine de la Avon? Fondul de ten calmant, Fondul de ten lichid Ideal Shade sau Fondul de ten persistent? Va rog, am nevoie de un fond de ten care sa acopere foarte bine si sa dureze.Care credeti ca este cel mai bun?

11 răspunsuri:
| georggyy a răspuns:

Daca vrei de la Avon, iti recomand fondul de ten persistent! Eu il folosesc [ dar nu in fiecare zi, ci cand imi apar cosuri] si crede-ma ca este super bun! Persista foarte mult [ peste 10 ore, chiar 12winking] si acopera foarte bine cosurile love struck!
PS! Ai grija la ce nuanta alegi kisslove struck. KiSseSs`happy

| Sara a răspuns:

Acesta este ft ft bun. eu am prb cu tenul si vreau sa iti spun ca folosind acest fond de ten imperfectiunile dispar si nici telun nu l ma am gras. Este 40 de lei, dar te tine mult, eu nu l folosesc zilnic si il am decirca 8 luni. Rezista probat 12 ore. http://www.maybelline.ro/products/face/l29l51l52l223l526.htm

| n0name a răspuns:

Buna! Eu am 13 ani, si la fel nu folosesc fond de ten zilnic. As alege fondul de ten calmant. eu asa am! Si este bun pentru ca acopera super bine, nu irita pielea si are un pret avantajos. Sper ca te-am ajutat.

| Munchkin a răspuns:

Niciunul dintre cele specificate de tine. Cel mai bun de la Avon e fondul de ten lichid de la Anew. Eu îl mai folosesc uneori, când îmi mai apar coşuri mai urâte. Acoperă bine şi durează mult. Merită banii.
Să nu foloseşti fond de ten tot timpul, lasă tenul să respire. Când e urgent, merge.

| Munchkin a răspuns:

Nu sweety, nu este zilnic. Şi nu este pentru riduri. Stai liniştită. happy Îl foloseşti de câte ori vrei, chiar şi foarte rar, şi îţi acoperă foarte bine imperfecţiunile. Am o colegă care a încercat TOATE cele specificate de tine (calmant, ideal shade, persistent) şi crede-mă, se vede oribil. A început să i se cojească pielea. Pe când cu Anew, nu ai nicio problemă. happy

| ralubruneta a răspuns:

Sara are dreptatewinking

| sweety_2724 explică:

Nu folosesc fond de ten zilnic.Am doar 15 ani si nu vreau fond de ten de la Anew pentru ca este pentru riduri; adica asa am auzit.Am auzit niste prietene ca cel cel de la Ideal Shade e bun. dar...

| BlackButterfly a răspuns:

Eu il folosesc pe cel calmant aproape zilnic... e foarte bun dupa parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste pe cel persistentwinking il folosesc de 2 ani si e super bun... daca nu fa comanda la metropolitan sunt bune si ieftine.iti fac eu comanda daca vrei...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a acoperi iti recomand fondul de ten rezistent.

| Yoniii a răspuns:

Eu am folosit fond de ten de la Avon dar nu eram prea multumita, il foloseam pe cel calmant... dar de cateva luni fol unul de la Oriflame geordani gold cu minerale :X si mi se pare suuuper, acopera vizibil si e rezistent :X ...il recomand pe asta; x; x,,, MERITA!