| byby_3899 a întrebat:

foloseste cineva pensulele pentru machiaj de la fraulein38? sunt bune? sunt din par de ponei asa cum scrie? dar trusa de machiaj cu 180 de culori a incercat cineva? va rog mult de tot sa-mi spune-ti.

3 răspunsuri:
| soctav a răspuns:

Eu ma ocup cu asa ceva. Import din china aceleasi lucruri pe care el vinde si fraulein38. Seturile de pensule sunt printre cele mai slabe care se gasesc acolo. Costa cam 5 dolari unul. eu import unlele pe care le cumpar cu 50 de dolari la care se adauga transport si tva. In principiu la un set de pensule cauti sa aiba manere de lemn, gulere (ferrule) din cupru sau alama, exclus aluminiu. Sa nu aiba toate acelasi tip de par. Se foloseste capra pentru pensula de pudra si blush, veverita pentru blendere, zibelina (sable) sau bursuc kolinsky pentru aplicatoare si nylon doar pentru fond de ten ruj si anticearcan. Asemenea pensule gasesti in Romania doar la davinci, make up for ever, paris ax. Am si eu un astfel de set la mine pe blog, nu se compara cu davinci dar dupa parerea mea e un set foarte bun. http://paletutze.blogspot.com

| Alina31 a răspuns:

Trusa machiaj profesional 180 CULORI 145 RON doar la mine backbeat2000_2000@yahoo.com

| andreea90_2947 a răspuns:

Eu folosesc trusa si mi se pare ok; culorile persista si nu se strang pe pleoape.Cat despre pensule chiar sunt din par de ponei happy