| Amely21 a întrebat:

Folosiți uleiul de cocos, în tratamente pentru păr? Ajută masarea cu acest ulei?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ajută, dar depinde ce vrei.

| Amely21 explică (pentru sadrian46):

Pentru ce ajută? Și pentru ce tip de păr este bun?

| Furnicuta000 a răspuns:

Uleiul de cocos e foarte bun pentru par deteriorat pentru ca il hidrateaza si il face mai rezistent.
Dar niciodata sa nu il dai la radacina pentru ca nu are rost, nu exista niciun studiu care sa spuna ca uleiul de cocos ar avea vreun efect dat la radacina asa ca da-ti doar pe lungime.
Si eu am folosit mult timp dar prefer uleiul de masline, mi se pare ca e cel mai bun si mai hidratant ulei pentru par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi pun ulei in par si las cateva ore, dupa care il spal. Rezultatele sunt uimitoare!

| Andra9pk a răspuns:

Da,in combinatie cu uleiul de masline, vitamina A uleioasa, galbenus de ou. Infasori capul cu folie de plastic si pui peste un prosop sau caciula. Lasi peste noapte si te speli normal a doua zi