| anonim_2270 a întrebat:

FUNDA + VOT! am parul negru negru in prezent. parul meu natural e castaniu, am ochii caprui si am tenul destul de mult deschis l culoare. m-am vopsit in ianurie cu negru si acum vreau sa ma fac un blond :X dar nu blond deschis un pic mai inchis frumosh ( cum avea adela popescu inainte) :X sprancenele nw le am nici negru nici blonde intre.winking ce sa fac sa am blond? :crying :X nu imi place negru nu imi sta bine crying sa ma decolorez? nu e prea dur pentru par crying? crying plzz ajutati.ma sad

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Iti dai seama ca pentru aceasta schimbare radicala parul va avea de suferit.Mergi la un salon sa-ti schimbi culoarea pentru a reduce cat mai mult din daunarea firului de par.trebuie decolorat neaparat alfel nu-ti va iesi nimic iar daca il faci acasa de una singura risti 100 % sa iti iasa portocaliu inn loc de saten deschis sau blond inchis cum vrei tu.

| Baby a răspuns:

Pai singura varianta este sa te decolorezi, sorry. Dar de ce vrei neaparat blond? de ce nu culoarea naturala? oricum o sa ii faci foarte mult rau parului daca-l decolorezi de la negru la blond, dar sunt niste tratamente intensive de reparare de la joico (asa cred ca se cheama) si mai is si alea la care le tot face reclama mai nou. Eu zic ca daca chiar vrei asta mai bine te-ai duce la un salon specializathappy succes

| ynna93 a răspuns:

Nu cred ca ai sa reusesti sa scapi prea curand de negrul acela.am fost si eu bruneta spre albastru`.si am stat vreo 6 luni asa.happy

greece12
| greece12 a răspuns:

O sa-ti arzi parul si-o sa plangi.De ce nu-ti faci suvite blonde, cel putin nu-l arzi tot dintr-o data. Poti face progresiv tot mai multe si vezi singura cum ii merge parului tau.Incearca,rau n-o sa-ti stea.Dar mergi la salon, nu singura acasa! Bafta!

| Doynna a răspuns:

E o idee buna cu coloare blond.o sa iti ste si nuci macar nu o sa-ti para rau ca l-ai vopsit in blond.