| CarlaloveCR a întrebat:

Bună, ieri mi-am dat pierce in buza, mi l-a dat o tipa cu branula. in fine, toate bune si frumoase, astazi m-am trezit cu buza umflata si am incercat sa ma dau cu betadina, sa imi pun gheata... nu a functionat nimic. Am dat cercelul jos și a iesit o chestie alba gen puroi deci este clar vorba de infectie, pot purca cercelul in continuare. chiar daca am infectie? si ce pot folosi sa treaca? sad

Răspuns Câştigător
| Noya99 a răspuns:

Buna! Eu nu sunt un expert sau ceva de genul, dar, daca e asa cum ai spus tu, ca e umflata si ca a iesit o substanta albuie ca puroiul, nu e bine! Inseamna ca nu a fost steril pierce-ul sau cu ce te-a gaurit...Da cu betadina si daca tot e asa, mergi la medicul de familie, sau la un dorctor. Daca e infectie nu e de gluma....si va trebuii sa iei antibiotic, dar oricum, daca tot continua, consulta un doctor de urgenta! Toate cele buna.
-Paul.

1 răspuns:
| Infraverde a răspuns:

Nu cred s-a infectat, dar daca da, te rog nu mai purta cercelul pentru ca mai rau faci.Curata zona afectata cat de bine poti (cu alcool, daca poti suporta), nu fuma o perioada si nu consuma produse lactate. Recomandat e sa lasi gaura sa se inchida. Daca vrei sa incerci din nou, du-te la salon, unde stii sigur ca sunt respectate toate normele de igiena, si fierbe-ti cercelul/curata-l cu spirt cat mai des.