| Uza a întrebat:

Buna!
Imi cade parul destul de tare..il am lung(aproape pana la fund) si des, il spal cu sampoane destul de delicate si hidratante(acum folosesc garnier cu miere) si aplic balsam de par(acum aplic balsam de la dove) si bineinteles in indrept cu placa, dar doar de 2 pe saptamana si la temperatura de 150C si dupa aplic un ulei hidratant.
Acum nu stiu de la ce imi poate cade asa tare parul, nu mi-a mai cazut pana acum asa de rau.dar... am vreo 3 banuieli, in primul rand de la inceputul anului am renuntat la anumite categorii de alimente si de la 68 kg am ajuns la 56-55 kg. In al doilea rand,banuiesc ca poate fi pe baza de stres,pentru ca anul asta dau bac-ul si ma gandesc,dar eu nu ma simt atat de stresata incat sa imi cada parul asa. Si in al treilea rand,inainte sa imi indrept parul,folosesc spray termoprotector, si am un spray de la gerovital si primul ingredient este alcoolul, intr-adevar este foarte puternic pentru ca trebuie sa il aplic pe par il alta camera pentru ca altfel nu pot sa respir.

Daca ati avut si voi o astfel de problema si imi puteti da niste sfaturi, ar fi bine primite.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare tie si am descoperit ca este din cauza balsamului. Am renuntat la el o perioada si caderea parului a incetat. In cazul tau poate fi si din cauza stresului. Poti renunta la unele produse de par. In cazul in care folosesti prea multe produse poate cauza parului, iar unele poate nu sunt compatibile cu parul tau.

1 răspuns:
| kiri11 a răspuns:

Este acest produs hairmastic, care ar putea sa te ajute : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/