| Alexandra374 a întrebat:

imi cam cade parul, cand imi trec mana prin el cad 7-8 fire, pe zi cad pana intr-o suta, am citit pe net ca pe zi pierdem 100 de fire si la baie 250, nu-mi cad atatea dar tot cad cam multe. cat de mult e prea mult?

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde acum cat de des ai parul. O persoana blonda sau roscata care are mai putin par va pierde mai putin, undeva intre 20-60 de fire pe zi. O persoana bruneta cu parul foarte des poate sa piarda si peste 100. Comparatia cu o alta persoana nu este regula.

Daca pana acum, cand iti treceai pana prin el pierdeai mult mai putine fire decat acum, atunci inseamna ca ai o problema. In cazul asta ar fi bine sa mergi la doctor.

| DaniTDCI a răspuns:

Degeaba folosesti nu stiu ce samponuri, sex mai des si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste sampon regenerant.
Sau foloseste sampon, iar dupa balsam sa nu ti se mai incurce asa rau parul, fiindca atunci cand e nepieptanat si iti treci mana prin el e normal sa iti pice cateva fire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti din farmacie un sampon de la ACM pentru caderea parului.

| kiv1990 a răspuns:

Eu cand trec mina prin par imi rămâne un fir de par in mina, sau niciunul.
Trebuie sa faci un tratament sau sa te tunzi des, de altfel o să-l pierzi.
Prietena mea, fotomodel își tunde parul odată la 2-3 luni. Sa vezi ce par sănătos are, si creste foarte repede

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Nu cred ca este prea mult, oricarei persoane ii cade parul, el se poate regenera sau din diferite alte motive, ideea ca ce ai tu nu este de speriat si iubitei mele ii cade parul si este normal.De speriat era daca iti bagai mana prin par si se smulgeau smocuri mari de par, asa ca nu-ti fa griji. Este ceva perfect normal