| SmyleForMe a întrebat:

imi puteti spune cum sa-mi fac unghiile drepte ca ale mele sunt rotunde, mici si sunt putin late dau funda la cel mai bun si folositor raspuns!:*:d

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le lasi sa creasca, sa le tai drept, in parti sa le pilesti pe drept, dupa partea taiata pilita si dupa sa formezi colturile. Dar cel mai bine le faci la salon prima data si dupa doar le intreti.

| Alee23 a răspuns:

Buna! Le dai cu pila in parti. drept... apoi sus...le faci o forma patrata..succes!

| contesa_6604 a răspuns:

Lucrez in domeniu si iti pot spune ca forma unghiilor de la mama natura nu o poti schimba. Poti sa maschezi cate putin cu artificii (aplicari de gel/acryl- asta in cazul in care gasesti o profesionista care stie ce face). Daca nu esti amatoare de acrilati, tot ce poti face e sa pilesti lateralele si sa le lasi sa creasca, venind apoi cu pila perpendicular pe ele. mai mult de atat...