| SeeNobody a întrebat:

imi puteti spune cum sa personalizez o camasa? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FashionDream a răspuns:

Buna!
Uite cateva idei:
1. Poti sa tai umerii si sa pui cateva tinte pe ea.
2. Poti sa tai un tricou mai vechi si sa peticesti camasa la coate.
3. Poti sa ii tai manecile si atunci iese un fel de vesta...pun niste tepi pe umeri si gata!
4.O decupezi in spate in forma de craniu. (in tutorial este de fapt un tricou, dar poti sa faci acelasi lucru si cu camasa, asta daca nu e in carouri)
http://www.youtube.com/watch?v=dAVTjUNGFWk
http://www.youtube.com/watch?v=Pnd-4DoJbo4
Alte idei nu mai am... Sper ca te-am ajutat! Bafta!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am stramtat o camasa veche si am aplciat pe guler tinte piramidale (cumparate de pe okazii). Poti face si tu la fel sau poti imbraca gulerul in dantela, piele, paiete sau il poti decora cu margele sau poti aplica tinte sau epoleti pe umeri. Poti schimba nasturi. Poti atasa diverse brose in zona pieptului.

| CannbalCorpse a răspuns:

Îi poţi pune nişte ţinte pe guler, sau pe alipici pe nasturi! Sper că te.am ajutat.O zi bună!

| Dianatips a răspuns:

Tocmai azi mi-am personalizat camasa preferata. I-am pus tinte piramidale pe guler si arata genial. Nu am cumparat tinte de pe okazii pentru ca nu mi se pare deloc rentabil...am fost in schimb prin SH-uri si am cumparat curele cu tinte de diferite marimi (pentru ca mi-am aplicat si pe o pereche de botine) iar cele mai micute le-am aplicat pe gulerul camasii si pe un pulovar. Cand desfaci piciorusele tintelor de pe curele (in caz ca vei recurge la metoda asta) te sfatuiesc sa folosesti o penseta ca sa nu te zgarii la unghii big grin

| Painkeeper a răspuns:

1. Ai putea sa decupezi un obiect cum ar fi un craniu sau o insigna de politie din material si sa o cosi pe piept.
2. Poti coase strasuri pe umeri.
3. Poti pune tinte pe ea.
4. Poti folosi sclipici pentru haine sau marker permanent, sa faci contulul pe o hartie apoi sa il copiezi pe camasa.
5. Poti face taieturi pe ea sau zgarieturi cu razatoarea.

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

Pune-i niste tinte din alea care arata ca un ac cu gamalie in forma de tinta(am vazut doar la TV), sau cumpara lipici pentru. textile si strasuri sau poti sa o "mazgalesti" cu markere speciale.