| Dweea a întrebat:

imi puteti spune prin ce program este editata poza aceasta :
http://www.facebook.com/....../photo.php Dau funda!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Sigur ca da happy
Deschizi o imagine File →Open care va fi Background, dupa care faci o copie despre Background si la copie folosesti instrumentul Elliptical Marquee Toll (o gasesti in partea stanga sus) pentru a creea aceea zona de cerc sau oval.
Acum o vopsesti interiorul cercului cu alb, dupa care te duci la layer, vezi sa fie selectat copia lui Background si acolo reduci opicitatea - Opacity de la 100 % pana la aproximativ 20 %.
Cand ai terminat cu asta, cauti instrumentul Text din partea stanga pentru a scrie un text, alegi fontul si culoarea pe plac si cand ai terminat cu asta, practic esti gata.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cu photoshop, a facut un layer unde la acel cerc alb la care s-a redus mult Opacity, dupa care scria un text.
Cam asa:

http://i.imgur.com/oAvR821.jpg

| Dweea explică (pentru evenso):

Imi poti spune pasii pe care sa ii urmez?

| evenso a răspuns (pentru Dweea):

Sigur ca da happy
Deschizi o imagine File →Open care va fi Background, dupa care faci o copie despre Background si la copie folosesti instrumentul Elliptical Marquee Toll (o gasesti in partea stanga sus) pentru a creea aceea zona de cerc sau oval.
Acum o vopsesti interiorul cercului cu alb, dupa care te duci la layer, vezi sa fie selectat copia lui Background si acolo reduci opicitatea - Opacity de la 100 % pana la aproximativ 20 %.
Cand ai terminat cu asta, cauti instrumentul Text din partea stanga pentru a scrie un text, alegi fontul si culoarea pe plac si cand ai terminat cu asta, practic esti gata.

| Dweea explică:

Evenso, imi poti spune pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru. a edita poza? puppy dog eyes

| noulfischer a răspuns:

Photoshop