| Andreea_4111 a întrebat:

Imi spune'ti si mie va rog daca vreau sa postez o haina de vaznare pe net...cum trebuie sa procedez cu transportul? expedierea ei la cumparator...etc multumesc:*

Răspuns Câştigător
| HypnoticA a răspuns:

Cand trimiti ceva prin ramburs adica sa primesti banii inapoi, te duci la posta si spui ca ai de trimis un colet prin sistem ramburs. acolo vei primi 2 formulare unul verde unul alb si pe formulare poti completa suma finala de obicei cam 7 lei te duce daca e ceva foarte greu te costa mai mult happy tu adaugi 7 lei sa zicem la pretul cu care l-ai vandut sau ce ai stabilit cu cumparatorul. completezi formularele iti trebuie buletinul si adresa destinatarului si tu in momentul ala vei plati suma de 7 lei pentru colet, banii iti vin printr-un aviz verde care este o parte din formularul verde pe care l-ai completat deja si ii ridici tot cu buletinu.cam atat happy sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

prin posta Romana in sistem ramburs: plata se face de catre cumparator( in acest caz, destinatarul coletului) la primirea lui. Include sau adauga la pretul obiectului de vanzare si taxele postale de expediere. Numai bine!

| Robert a răspuns:

Posteaza pe ocazii.http://www.okazii.ro/
Acolo vei gasi toti pasii pentru vanzarea ei cat si a licitatilor.

| Aisha a răspuns:

Trebuie sa platesti tu transportul sau iti poti cere cumparatorului taxe de transport. Trebuie sa iei legatura cu cumparatorul si sa iti trimita banii dupa ce ia coletul! sper ca te-am ajutat!

| ruxi1728102 a răspuns:

Pai trimiti coletul prin posta romana cu ramburs adica cel care cumpara sa plateasca pretul la primirea coletului.si eventual transportul il plateste cumparatorul

| CaineleFelinar a răspuns:

Prin curier e cel mai usor. Du-te la total post si acolo iti vor spune ei ce trebuie sa faci pas cu pas

| Andreea_4111 explică:

Deci daca pun coletul in sistem ramburs, eu trebuie sa platesc ceva la posta? si banii pe hainutza cum ii primesc? mi se da ceva instiintare la posta si ii ridic, sau...thinking multumesc:*

| Andreea_4111 explică:

Multumesc mult de tot tuturor!:*