| albinuta2 a întrebat:

In acest moment sunt vopsita bruneta, dar nu ma prinde, mai ales ca am si tenul foarte alb, si as dori sa ma fac un saten spre blond, insa nu vreau sa ma decolorez cu pudra sau sa ma duc la salon sa-mi fac decapaj pentru ca nu am bani, am inteles ca spuma Palette Mousse Color deschide pana la 6 tonuri, si as vrea sa incerc, insa nu stiu daca poate scoate nuanta asta de brunet sa ajung pana la un saten macar, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| dianabaumli a răspuns:

Exista o soluție pe care am folosit-o de nenumărate ori, una pe care am găsit-o pe Youtube. Te sfătuiesc să încerci această metodă pe propria răspundere...Rețeta este următoare: cu ajutorul unui ciocanel transformă conținutul unei cutii de Vitamina C clasic în praf. Amestecă praful cu mult mult balsam, până când obții o pastă mai fină. Aplică mixtura pe părul uscat și acoperă părul cu folie. Așteaptă cel puțin 30 de minute, apoi spală-te pe păr. Repetă tratamentul până cînd nu ajungi la nuanța dorită. Eu așa am trecut de la brunet la blond închis apoi la blond arctic.happy La prima încercare părul tău va avea o nuanță interesantă fără luciu, de aceea este indicat să ai la îndemâna vopseaua de păr cu care te vei vopsi pentru a obține nuanța dorită unul mai deschis. Nu-ți fă griji dacă folosești un balsam de calitate, această metodă nu-ți deteriorează părul.eu am părul foarte subțire dar n-am observat nici o schimbare în textură. Sper ca te va ajuta.

2 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Brunetul e cel mai greu de scos, numai prin decolorare treptata ajungi la un saten deschis spre blond. Aceasta vopsea o poti folosii cand ajungi la saten deschis.

| darkangel90 a răspuns:

Te-ar prinde un blond aramiu. Nu foarte deschis da nici inchis. Un fel de saten mai deschis un pic.
Iti recomand un Palette Mousse Color : blond auriu 850 sau un 800.
Scrie pe cutie aceste numere si vezi care ti-ar sta mai bine.
Funda?