| xgd a întrebat:

In august voi merge la o nunta, iar mama m-a dus la o croitoreasa sa-mi faca o rochita. Am vazut modelul si culoarea pe un site cu rochii pentru nunti si vreau sa iasa exact la fel. Culoarea e un rozaliu spre bej, nici nu pot explica ce culoare e, un roz foarte nud si pal, iar materialul e usor transparent. Problema e ca nu stiu cu ce sa o asortez. Vreau sa cumpar poseta stil plic de aceeasi culoare cu pantofii cu toc. Ce culoare s-ar potrivi cu rochia? Auriu, negru, bej sau argintiu? Mentionez ca rochia e ca un sarafan in partea de sus, nu are maneci, nu e decoltata, talia e bine evidentiata [ cu un cordon la mijloc], iar in partea de jos e pana la genunchi cu multe fodre mai transparente.

Răspuns Câştigător
| VampireDeea144 a răspuns:

Cu auriu ar merge foarte bine dar si cu un argintiu. Eu ti le recoamand cu drag caci si eu am avut o rochita cam de aceeasi culoare la banchetul meu iar eu am asortat-o cu niste bijuterii aurii dar aici depinde si de gusturile tale si ceea ce gasesti. Asortarea rochitei cu negru ar fi si asta o idee buna si placuta la vedere. (parerea mea ) Depinde si de preferinte si inca odata de ceea ce iti gasesti in magazin.Depinde de culoarea parului tau si mai multe aspecte. Sper ca te-am ajutat.Iti doresc sa ai parte de distractie. Fundita?happy

| xgd explică (pentru VampireDeea144):

Eu am par negru natural si il ondulez la nunta...Borseta neagra si pantofi negrii am deja, ar fi o idee mai economica, dar mi se pare prea mare contrastul intre ceva nud si ceva negru. Intr-adevar auriu ar arata bine kiss.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună pantofii ce toc au? Pune o poză cu tinuta de la nuntă, adică rochia si pantofii.

| xgd explică (pentru CristiDinBucuresti):

Rochia e la croitoreasa si pantofii in magazin :]]. Nu am cum saa le fac poza inca.

| andru10best a răspuns:

Negru o sa arate mai elegand si o sa accentueze culoarea rochiei.

| xtembix a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru negru, deoarece nu vei da gres, negru se asorteaza la orice plus ca ii vei mai putea purta si la alte ocazii.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar fi destul de potrivit sa iti cumperi o poseta plic de culoare auriu sau argintiu, findca cred ca se va combina extraordinar de bine, deci vei straluci.