| Euletitia a întrebat:

De Paste merg la slujba de inviere si apoi avem o masa in familie. As vrea sa va rog sa imi spuneti care dintre urmatoarele tinute propuse de mine e cea mai potrivita sau sa imi sugerati o alta combinatie de haine din cele pe care vi le spun. Nu vreau sa imi propuneti sa cumpar lucruri noi, pentru ca nu am nici bani, nici timpul necesar si, oricum, majoritatea hainelor pe care le-am inclus in aceste tinute le-am cumparat de putin timp(maxim 1 an).
Mentionez ca sunt blonda inchis, cu ochii verzi, am inaltime medie(1, 64m) si sunt putin plinuta. Vreau sa imi las parul liber pe spate, sa folosesc un machiaj natural(un luciu de buze, un fard de pleoape intr-o culoare discreta si, eventual, un strat subtire de fond de ten), iar unghiile le voi purta la o lungime medie si le voi da cu o oja intr-o culoare pastelata. Ca accesorii, voi purta un set de aur alb si galben(colier la baza gatului si bratara) si o pereche de cercelusi micuti de aur galben.
Tinutele sunt urmatoarele:
1. O rochie midi galben-mustar, cu frunzulite negre la baza gatului si pe poale si mansete negre, cu maneca 3/4, o pereche de pantofi negri cu toc de 6 cm si varf rotund, din piele intoarsa si lac, dres negru, o poseta neagra xxl din piele intoarsa si lac, un pardesiu galben pe deasupra(putin mai lung decat rochia) si o esarfa animal print(galbena cu mici pete bej).
2. Un costum-sacou si pantalon putin evazat in partea de jos- bleumarin, cu dungi albe, verticale, subtiri in material, cu o camasa alba clasica, o pereche de pantofi rosii din piele intoarsa, o poseta micuta alba din piele mata sau o poseta xxl rosie din piele intoarsa la culoarea pantofilor.
3. Un sacou pepit(carouri mari alb cu negru), o fusta neagra, midi, in clos, o bluza alba cu maneca scurta, dres negru, poseta rosie si pantofii negri(ambele descrise in tinutele de mai sus)
4. Un costum-vesta si fusta midi, semi-clos-, in carouri bej cu maro, cu o bluza maro inchis din dantela opaca, cu maneca lunga, o pereche de pantofi din piele, nude, cu bareta la spate si toc conic de 5 cm, dres culoarea piciorului, o poseta din piele cu bej, maro deschis si maro inchis, pardesiul galben si esarfa animal print.
5. Un pulover gri-argintiu cu maneci 3-4, un pantalon negru, drept, din stofa, o pereche de botine negre, din piele intoarsa si lac, decupate in fata si toc putin mai grosut, de 7 cm, poseta neagra xxl, din piele intoarsa si lac, iar pe deasupra o haina 3/4 rosie, iar la gat o esarfa cu rosu in degrade.
6. Un pulover mov inchis, cu decolteu in v, o fusta neagra dreapta, putin deasupra genunchilor, botinele si poseta (descrise in tinuta 5), dres nnegru, la gat o esarfa gen batic in dungi galben si negru si, pe deasupra, pardesiul galben.
Va rog raspunsuri urgente si scuze ca am scris asa de mult.

Răspuns Câştigător
| ღKimKimmyღ a răspuns:

La 1, fara esarfa.
La 2, e un pic prea office (cel putin din descriere).
La 3, Like. happy
La 4, e ok.
La 5, Like. happy
La 6, e ok.
Daca ar fi sa aleg, as alege 3.

| Euletitia explică (pentru ღKimKimmyღ):

Ms mult de raspuns!

| ღKimKimmyღ a răspuns (pentru Euletitia):

Nu ai pentru ce. happy