| melismari a întrebat:

Bună! În magazinele din Craiova pentru încălțăminte, îmbrăcăminte poți intra fără vaccin?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Este valabil pentru toata tara. De ce la olteni ar fi altfel?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca magazinele nu se află in interiorul unui Mall (Mol) poti intra fara vaccin sau certificat ăia nu te intreaba, dar daca sunt in interiorul unui Mall, fara vaccin sau certificat de vaccin nu te lasa paza sa intrii.

| Iote a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

NU este adevarat! Nu poti intra nici daca sunt cu intrarea din strada.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

N-ai nimerit-o. Nu este magazin alimentar, nu te lasă. Chiar daca nu este in Mall.

| Lukasssz a răspuns:

Stiam ca ai nevoie de un test negativ!

| PineapplePizza a răspuns:

Pur si simplu cumperi online si scapi de mascarada + de cautatul printre o mie de rafturi. Tu chiar nu cumparai online si inainte de pandemie?

| Iote a răspuns:

Legea este pentru intreaga tara. Nicaieri. Acum s-a acceptat sa se intre cu test rapid facut la laborator. Nu se stie cand vor schimba iar asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, online.