| Alyna_8280 a întrebat:

indata am o nunta si mi-am cumparat material ca sa`mi fac o rochita, numai ca nu am gasit material albastru si am luat alb e asemanatoare cu asta : http://shopping.flu.ro/......357698.jpg numai ca e alba dar strasurile sunt albastre si funda tot albastra..si nu stiu daca as putea merge asa la nunta in plus ca nu as vrea sa o supar pe mireasa...dar dupa ce am inceput sa fac rochita miàm dat seama ca albul nu ar fi chiar o culoare potrivita sa merg la o nunta ..si acum nu stiu ce sa fac rochita imi place f mult ...sa merg in rochita asta?

3 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Da,bineinteles! Nu cred ca se va supara mireasa!:-J

| Fiction a răspuns:

De obicei, la nunta doar mireasa poarta alb.Nu cred ca se va supara, dar totusi, incearca sa faci o rochita la fel pe cea care ai facut-o, doar ca de alta culoare.

| GatitulMiresei a răspuns:

La nunta numai mireasa poarta alb.
Daca esti invitata la o nunta si ai de gand sa porti o rochie alba, alege accesorii colorate. De exemplu pantofi, poseta, o centura, esarfa, bijuterii, sau un sacou.