| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

Întrebare adresată cu precădere fetelor - care sunt mărcile voastre preferate de la AVON?
În special parfumuri, dar și alte produse cosmetice de îngrijire personală?
Ce produse va ajuta cel mai mult în a vă păstra tinerețea?
Sunt într-adevăr produsele AVON de calitate?
Ce produse ați achiziționat și nu au avut efectul scontat - dorit?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mierea de albine organica si neprocesata, este cea mai buna pentru hidratarea si regenerarea pielii, oriunde ai pune-o (fata, ten, gat, corp sau chiar rani deschise), avand propietati antibacterine, antifungice, cicatrizante, fiind considerat antibiotic natural, regenerand si hidratand pielea.

Un amestec de 1 lingurita de miere cu orice ai in casa (putin piure de avocado, sau o capsuna zdrobita, ori pulpa de la o caisa sau piersica, ori zeama de la un sfert de castravete, amestecate bine si puse cu un mic tampon mic de vata sau o pensula, pe fata, timp de 15-30 de minuni, iti regenereaza si improspataeaza tenul.
In mierea aceea poti pun orice: iaurt natural, cateva picaturi de suc de lamaie, sau de portocala, pulpe de fructe... uleiuri organice de avocado, sau masline, de cocos, evident nu toate odata, ci miere cu un alt produs.

Curatarea fetei se face obligatioriu seara, sau dupa amiaza cand ajungi acasa, eliminand machiajul, preferabil cu apa micelara, apoi spaland fata cu apa calduta si sapun Dove, sau de bebelusi (fiindca au un PH bland, care nu degreseaza si usuca fata, asa cum fac alte sapunuri).
daca ai timp poti pune o masca seara, s au a doua zi cand ai timp.
Dimineata, fata este curata dar probabil s-a acumulat un pic de transpiratie si dupa dusul de dimineata, poti sa dai cu apa rece pe fata, fiindca inchide porii tenului imediat, dar totodata revigoreaza tesutul.
Gelul de aloe vera este iarasi foarte bun pentru piele si ten, fiind extraordinar de folosit, direct intis pe fata, dupa ce-i scoti invelisul verde, al frunzei, bieninteles.
Eu imi fac si suc natural cu gel de aloe vera, cu mai multe ingrediente, bineinteles, dar este benefic din multe puncte de vedere, regenerand ficatul, colecistul samd.

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avon nu are produse de calitate si asta este deja arhicunoscut!
Cauta ceva la Oriflame sau la marcile deja consacrate, din magazine.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Care este diferența dintre calitatea produselor Avon și cea Oriflame?
Se diferențiază acestea calitativ din punct de vedere al compușilor chimici și al materiilor prime folosite pentru același tip de produs de la cele două mărci consacrate, A&O?

Ești reprezentant Oriflame?

Am achiziționat diverse produse de-a lungul anilor și de la Oriflame.
Prefer însă Avon.

Ai achiziționat vreodată produse Avon? Dacă da, ce mărci ale acestui brand le achiziționai cel mai des? Au avut acestea efectul scontat? Dacă răspunsul este nu, ce anume te-a nemulțumit privind calitatea acelui produs? Ai luat în considerare la acest feedback negativ, și prețul produselor? ( în special comparativ cu altor branduri )

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Avon are cele mai proaste produse de pe piata.
Am cumparat lac de unghii care a sarit imediat si cand am incercat sa-l curat, s-a intins pe toata mana.
Am cumparat creme de la ei, care mi-au produs roseata, desii erau pentru ten sensibil,
Am cumparat ruj care dupa 2 ore s-a intis pe buze, de parca se dizolva
Am cumparat gel de dus care mirosea superb cand desfaceai sticla, dar dupa ce te spalai cu e, nu-ti mirosea pielea a nimic.
Sincer, parerea mea proprie si persoanala, fiindca sunt trecuta de 50 si am incercat in viata mea multe, foarte multet produse cosmetice cat si de igiena, atat de la Avon, oriflame cat si de la firmele foarte mari, tot la concluzia asta am ajuns: Avon are cele mai proaste produse de pe piata natioanal si internationala, fiindca este o companie piramidala, unde banii se fac din inscrierea membrilor, nefiind interesati sa faca bani multi din produsele lor ieftine si proaste, care oricum se vad, fiindca cei saraci le cumpara.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa-ti raspund:
NU sunt reprezentant Avon, Oriflame si nici la alte firme piramidale. Profesia si functia mea imi permite sa cumpar produse scumpe din magazine, dar ani de zile cat am trait in Romania si am avut ocazia sa le incerc, le-am incercat si de aici mi-am spus parerea.
Dupa parerea mea, nici Oriflame nu are calitate superioara, dar cred ca este de departe mai buna decat Avon.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Îți mai amintești numele produselor cărora le-ai făcut reclamă negativă? happy

Evident, pentru a le evita.

Ai achiziționat aceste produse, recent?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, pentru ca sunt ani destul de multi de atunci si evident le-am aruncat rapid, nemaifiind intersata vreodata sa cumpar ceva de la ei.
Nu te inteleg... ti-am spus ca am fost dezamagita completd e calitatea proasta a produselor avon si tu ma interbi daca am mai achizionat recent. De ce as mai cumapara produse care sunt de calitate foarte proasta, cand imi pot permite sa iau de calitate foarte buna?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bună din nou

Utilizezi adesea produse din gama anti-rid, lifting, fermitate?
Ce mărci anume? ( Aș dori să achiziționez cele mai bune produse din această gamă ), având în vedere că mă apropiu de vârsta de 30 de ani...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

La aproape 30 de ani nu as recomanda nimic anti-rid, lifting si fermitate.
Eu nu am folosit nici un fel de creme anti-rid si de alta natura pana la 40 de ani si nu am inca riduri, desii am peste 50.
Apa rece pe fata face minuni, dupa ce in prealabil este curatata corect. Eu folosesc gama Estee Lauder.

| godanswer a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamne ce a pus întrebările probabil are legatura cu Avon. Prea multe intrebari legate despre aceste produse.
Dar eu nu inteleg Dvs la anii pe care ii aveți, de ce scrierii lucruri de genul " oamenii săraci le cumpara" adică mi se pare nepotrivita afirmația.
Multă sănătate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru godanswer):

Avon are produse foarte ieftine si proaste, care sunt cumparate de oamenii simplii si saraci, care nu-si pot permite ceva calitativ, pentru ca-s scumpe. Asta este realitatea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca doresti iti pot recomanda masti hranitaore pentru ten, cu produse naturale, dar nu ti-as recoamnda creme la anii astia, cu un ten inca proaspat si frumos, caruia ii poti grabii deshidratarea si imbatranirea.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Chiar te rog!

| anonim_4396 explică (pentru godanswer):

Bună.

Nu sunt reprezentant Avon, Oriflame sau la o alta firmă de acest gen ( mi s-au făcut propuneri în repetate rânduri în acest sens ), dar am refuzat.

| godanswer a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamna Draga.
Ceea ce a zis doamna de mai sus. Exagerează cu totul. Daca comanzi de la nu stiu cr brand nu te face mai sărac sau bogat. E vorba de ceea ce iti place tie
Sa nu faceți prostia si greseala sa va puneți pe ten alimente! Acestea sunt de mancat nu sa le puneți pe ten. Sunt atât de mult produse pe piața testate dermatologic. Nu faceți greseala sa puneți citrice, miere etc pe ten. Daca puteți astept mesaj privat si va sfătuiesc in cotro sa o luați daca doriti sa cumpărați creme daca nu știți brand-URI. Sănătate

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ce măști de calitate cunoști, din comerț?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceea ce ti-am recomandat mai sus, le-am folosit pe propria-mi piele si fata si iti spun cu cea mai mare sinceritate, ca nu am riduri, desii am peste 50 de ani.

Este evident ca unii urmaresc cu orice pret sa discrediteze pe altii, din snobism, prostie sau chiar ura, dar esti libera sa judeci ce vrei sa alegi si ce crezi tu ca este mai sanatos pentru fata si pielea ta.
Un produs cosmetic de proasta calitate, fiind confirmat asta de piata internationala, sau un produs natural, pregatit chiar de tine in casa, cu cele mai proaspete ingrediente cumparate recent.
Decizia iti apartine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In ce privesc mastile din comert, nu-ti pot recomanda nimic, deoarece eu nu mai stiu ce-i acum in Romania, fiind plecata de multi ani.
Eu am preferat oricum sa-mi fac singura mastile, care sunt extrem de usor de facut si mai proaspete decat le pregatesti tu in casa, nu pot fii cele de cumparat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Anul trecut într-o vreme, am achiziționat și încercat câteva măști din dm - DM -, care m-au surprins într-un mod pozitiv în ceea ce privește rezultatele. Prețul acestor măști variind între 6 și 16 RON ( spre surprinderea mea cele mai ieftine au dat și cele mai bune rezultate ), deci ce măști mai bune ( în ceea ce privește rezultatele, evident), cunoști din comerț?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

P.S : Mulțumesc pentru răspunsuri!

Ah!, Înțeleg!

Cunoști vreun remediu, ceva și pentru "dimple-s"?

Ceva în genul ce are băiatul acesta
https://youtu.be/1DnqOdFJWsE dar mai puțin "cute" happy? happy

| anonim_4396 explică (pentru godanswer):

DA, doresc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Remediu" impotriva gropitelor din obrazi sau barbie?! :)
In general te nasti cu gropitele astea, ca mostenire genetica de la parinti, dar in ziua de azi se pot crea artificial sau inlatura la cerere, de catre medicii esteticieni.

Uite aici:
https://www.drpanturu.ro/operatia-estetica-de-gropite-in-obraji/

https://www.drchirilamarius.ro/operatie-de-gropite-in-obraji/

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Gropițe! (exact!, cum are băiatul acesta, doar că ale mele mi se par mai puțin cute happy

Și ale mele sunt moștenire, happy, ce mai moștenire! și măcar dacă ar fi la fel de drăguțe ca ale băiatului acestuia... sau băiatul mi se pare drăguț happy

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Un alt remediu nu există? Va trebuii să trăiesc cu aceste gropițe?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unicul "remediu" sa scapi de gropite este cea chirurgicala ( facuta de un medic estetician).

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mierea de albine organica si neprocesata, este cea mai buna pentru hidratarea si regenerarea pielii, oriunde ai pune-o (fata, ten, gat, corp sau chiar rani deschise), avand propietati antibacterine, antifungice, cicatrizante, fiind considerat antibiotic natural, regenerand si hidratand pielea.

Un amestec de 1 lingurita de miere cu orice ai in casa (putin piure de avocado, sau o capsuna zdrobita, ori pulpa de la o caisa sau piersica, ori zeama de la un sfert de castravete, amestecate bine si puse cu un mic tampon mic de vata sau o pensula, pe fata, timp de 15-30 de minuni, iti regenereaza si improspataeaza tenul.
In mierea aceea poti pun orice: iaurt natural, cateva picaturi de suc de lamaie, sau de portocala, pulpe de fructe... uleiuri organice de avocado, sau masline, de cocos, evident nu toate odata, ci miere cu un alt produs.

Curatarea fetei se face obligatioriu seara, sau dupa amiaza cand ajungi acasa, eliminand machiajul, preferabil cu apa micelara, apoi spaland fata cu apa calduta si sapun Dove, sau de bebelusi (fiindca au un PH bland, care nu degreseaza si usuca fata, asa cum fac alte sapunuri).
daca ai timp poti pune o masca seara, s au a doua zi cand ai timp.
Dimineata, fata este curata dar probabil s-a acumulat un pic de transpiratie si dupa dusul de dimineata, poti sa dai cu apa rece pe fata, fiindca inchide porii tenului imediat, dar totodata revigoreaza tesutul.
Gelul de aloe vera este iarasi foarte bun pentru piele si ten, fiind extraordinar de folosit, direct intis pe fata, dupa ce-i scoti invelisul verde, al frunzei, bieninteles.
Eu imi fac si suc natural cu gel de aloe vera, cu mai multe ingrediente, bineinteles, dar este benefic din multe puncte de vedere, regenerand ficatul, colecistul samd.

| BiancaBiiaa a răspuns:

Vrei sa faci parte din echipa mea Avon ca reprezentant sau client direct? Anunța ma și te ajut