| Oxxxxyyymirooon a întrebat:

Buna, (intrebare in special adresata fetelor), am cumparat un epilator Rowenta, am inteles ca este bun si indeplineste toate functiile (o prietena a mea are fix ca al meu+ recenziile pe internet citite).
Problema este ca nu imi scoate toate firele din radacina si raman cu o senzatie de parca mi-am ras picioarele si cresc iar firicele, nu le scoate pe toate.
Am incercat totul- am facut dus cu apa calda sa se deschida porii, am folosit scrubul de corp, parul era de lungimea care trebuie, am urmat toate sfaturile, oricum nu il scoate cum trebuie sad
Sunt dezamagita, mai ales cand toate prietenele mele nu au asa probleme iar epilatoarele lor le lasa pielea neteda.
Stie cineva in ce consta problema?
Multumesc, anticipat!

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Foloseste ceară

| Eireann a răspuns:

Ai firele de par subtiri si fragile, epilatorul le rupe in loc sa le smulga.

| Oxxxxyyymirooon explică (pentru Eireann):

Si ce as putea sa fac sa remediez problema?

| Eireann a răspuns (pentru Oxxxxyyymirooon):

Nu stiu, eu am aceeasi problema. Am incercat 3 sau 4 epilatoare diferite. Pana la urma am renuntat, merg la salon pentru epilatat cu zahar (nu am suportat niciodata ceara).