| nicoooletaaa a întrebat:

La sfârșitul lunii aprilie trebuie sa merg la o nunta si habar nu am cu ce sa ma imbrac. Problema e ca am cam pus kilograme in plus si am burtica. Nu sunt nici foarte inalta, deci nu imi sta prea bine cu burta. Ca sa o dau jos, nu prea am timp pentru ca vine Pastele. Dati-mi va rog o idee de o tinuta corespunzatoare. Cu/fara maneca, sanda/pantof?

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Fara mânecă pentru ca vine căldura + agitatie si vei muri de cald, in plus alege ceva ce nu sta chiar asa strâmt in zona burtii. Sau daca te tine bugetul sunt acei,, chiloti " care au o chestie elastică si se ridica pana peste burta si aia face ca burtica sa nu se vada, dar nu trebuie sa te complici asa tare, iti iei o rochiţă mai larga ( nici chiar exagerat) nişte pantofi cu toc ( daca nu ai probleme cu mersul pe tocuri) dar daca optezi pentru o rochie lunga pana in pământ atunci te sfătuiesc sa iei sandale caci sa stai aproape o noapte intreaga pe tocuri nu e o alegere asa buna, dar daca ai o rochiţă pana pe la genunchi poti lua cu incredere tocurilehappy distracţie placuta:*

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-ti o rochie de genul `baby doll` pune accent pe talie si e larguta in zona abdomenului astfel ca nu se va vedea burtica si va si parea ca ai talie (in caz ca nu ai).

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt doar cateva kilograme, in cele 3 saptamani pana la sfarsit de luna, poti sa le dai jos!
Pastele nu vine cu fortatul sa manci, daca te abtii si manaci cu masura, te mentii la greutatea respectiva, dar a doua zi de paste, poti incepe dieta de slabit,
Intrii pe dieta Dukan, mancand proteina pe saturate si slabind. Poti sa pierzi 10 kg in 3 saptamani, daca vrei!

http://dietadukan.ro/articole/dieta-dukan