| IfICanIhelpYou a întrebat:

maine merg la o nunta cu standarde inalte"nunta de fita"am 15 anii si habar n-am cum sa ma imbrac dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Patty03 a răspuns:

Poti purta o camasa draguta alba sau albastru-marin cu o cravata care sa se asorteze, iti iei un sacou negru pantalonii negri ( costum) si pantofii tot negri. Cat mai rafinat si elegant. in orice caz nu ceva tipator gen camasa roz aprins laughing. Cauta sa fie cat mai finut si elegant. Poti opta si pentru culorile clasice : alb-negru care de fiecare data sunt elegante si nu dau greswinking
Succeeees >big grin

10 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

O rochie cat mai simpla, nu foarte colorata (eu prefer negrul), dintr-un material cat mai fin. Incaltaminte cu toc, dar nu din acela cui si cat mai rafinata iar la capitolul bijuterii, ceva cat mai discret si de preferinta din argint (925) sau aur alb. Ai grija la machiaj, sa fie unul cat mai discret si sa se potriveasca cu tinuta.
Pe langa toate astea conteza si atitudinea. Fii cat mai simpla si rafinata.

| IfICanIhelpYou explică (pentru LaraClarice):

Sunt baiat

| LaraClarice a răspuns (pentru IfICanIhelpYou):

Scuze. Ar fi trebuit sa mentionezi asta.

| Vi003 a răspuns:

La 15 ani te avantajeaza o rochita gen Barbie si balerini colorati. Cu o pieptanatura simpla si un machiaj discret, vei fi atractia serii.

| Smileygirl23 a răspuns:

Eleganta sta in simplitate. Incearca sa porti o rochie cat mai simpla si de bun gust, accesorizata cu ceva finut si un machiaj cat mai natural. Nu uita sa porti mereu un zambet larg si sigur nu vei dezamagihappy

| Chrisss23 a răspuns:

La 4 ace: camasa, sacou, cravata/papion, pantaloni, pantofi.

| Anonimus12468 a răspuns:

La baieti e foarte simplu :
iti iei o camasa alba cu niste pantaloni negri de ceva material. Peste camasa (daca vrei) iti mai iei un frac, si cel mai bine o sa arati si cu un papion dragut happy. Parul ti-l faci un pic cu gel si : Gata happy
Funda?

| Doareu2804 a răspuns:

"Standarde inalte"... stai linistita (cred ca esti fata) pai eu zic sa te imbraci cat mai simplu, dupa parerea mea simplu e mai elegant, nu trebuie sa faci valva cu nu stiu ce pampoane si alte chestii chicioase. E mai bine sa te imbraci stilat si nu cu multe zorzoane, ceva finut si crede-ma o sa fi apreciatawinking Mulat bafta!

| Galateanu_Denisa_1997 a răspuns:

Eu iti zic sa iti coafezi parul, sa iti faci maniciura, pedichiura si sa te inbraci intr-o rochie alba cu dantela si o pereche de pantofi