| Rx5hnS a întrebat:

M-am dus la pensat, dar tipa mi-a facut sprancenele prea subtiri pentru gustul meu. Cum fac sa se ingroase mai repede? Ce produs de sprancene recomandati sa folosesc ca sa nu se vada ca sunt prea subtiri?

Răspuns Apreciat de Editori
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Acum un an am avut aceeasi problema. Tipa nu m-a pensat rau, dar mult prea subtire, deci am zis ca trebuie sa fac ceva sa nu mai arate asa.M-am dus si mi-am cumparat un fard de sprancene si seara aplicam ori ulei de ricin ori de cocos pe sprancene, iar in aproximativ un an, sprancenele mele arata cum trebuiau sa arate de la inceput. Faza e ca trebuie sa ai rabdare si sa nu mai mergi la salon sa te penseze, incearca sa iti smulgi tu firele care iti cresc pe langa si care chiar arata urat.Acuma chestia asta depinde si de cum e firul tau de par.Pentru mine a functionat, si acum sunt chiar multumita de cum arata sprancenele mele si de faptul ca am invatat sa ma pensez singura. Oricum orice ai face ai nevoie de rabdare.Bafta. happy

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Poti sa mergi sa iti faci Micropigmentare dar o sa coste un pic, ai putea sa faci cu un creon ceva dar cred ca e cam slabut. Ai putea sa aplici ulei de richin care stimuleaza cresterea dar trebuie sa aplici de cateva ori pe zi si sa ai ceva rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi trebuie sa ai răbdarea necesara pentru ce o sa iti spun. Ziua poti folosi un creion de sprancene sau un fard, si ti le "desenezi" tu cum erau înainte. Si seara după ce te demachiezi, da-le cu ulei de ricin, e foarte bun!

| Non9 a răspuns:

Nu exista. Doar rabdare sa-ti creasca la loc.