| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

M.am jucat cu niste iepurasi care mi.au facut o zgarietura foarte mare pe picior, eu miercuri plec la mare si trebuie sa imi treaca! Ce sa fac ca sa imi treaca? Ceva ce ar trebui sa am in casa!

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Da cu niste iod sau propolis si iti trece daca tot ii ramane semn acopera si tu cu niste fond de ten da eu zic ca iti trece pana miercuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si ia-ti betadine. E vreo 15 lei sau ceva de genul. E pentru cicatrici. Usuca ranile si previne cicatricile.

| irinuk28 a răspuns:

Grema de galbenele.Rezolva orice problema de piele. Mai rapid nu o sa iti treaca, orice ai incerca, insa crema de galbenele grabeste procesul de vindecare, iti spun din experienta.Vezi sa fie dinaceea la cutie mica de 20 g, aceea e 100% de galbenele.E doar 3, 5 lei si nici nu trebuie sa folosesti o cantitate mare, cat pui pe un deget e suficient si o gasesti la farmacie.
Bafta!

| TipaInNegru a răspuns:

Dezinfecteaza cu spirt sau apa oxigenata si pune o crema care se numeste poco sau crema de galbenele nu bandaja rana se vindeca mai repede daca nu o legi si repeta in fiecare zi procedura pana miercuri! Sper ca te-am ajutat

| Gaboreanu_Elena_1991 a răspuns:

Buna! happy Pai, am patit si eu, am gasit ceva pe internet si uite ce am facut : poti sa iei de la o florarie daca gasesti, planta Aloe, iei cateva frunze si iti ajunge, cand ajungi acasa iei fruzele ei si le strangi asa de tare pana vezi ca iese un lichid mai intens sau poti sa o pisezi cu ceva tare si amesteci cu putin crema de musetel de la Hofigal care nu este scumpa, si gata! ai cel mai natrual medicament posibil si poti sa-ti dai si pe rani si pe arsuri si pe orice, te vindeca super repede si bine fara dureri sau alte chesti. Sper ca te-am ajutat happy Bafta si sper sa te vindeciwinking happy Sper sa te vindeciwinking