| Buburuza2306 a întrebat:

M-am uitat la niste tutoriale pentru unghii si am vazut acolo o metoda cu un ziar, imi puteti spune ce fel de alcool foloseste? cu alcool sanitar ( spirt ) am incercat dar n-a mers. Funda primului raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Alcoolul sanitar e bun. ziarul nu e bun. si eu am incercat cu ziar, la fel ca la tine nu a mers, apoi am rupt bucatele dintr-o revista (care era putin plasticata, ceva gen BRAVO, POPCORN) ..aia sigur se prinde. sa nu uiti sa dai cu lac dupa!

3 răspunsuri:
| JustMyLove a răspuns:

Cu spirt, dar trebuie sa presezi cateva sec pe unghie si ai grija si la tipul de ziar.

| GabriiiiiElla a răspuns:

Cu acetona happy.

| Buburuza2306 explică (pentru GabriiiiiElla):

Pe ziar normal sau hartie putin plastificata?