| Sophie26 a întrebat:

M-am "vopsit" cu hârtie creponată verde pe părul meu deschis la culoare și nu mai pot să spăl culoarea. M-am "vopsit" acum câteva zile, și când am făcut baie, a curs din acel verde, dar tot nu s-a luat. Eu am înțeles după net că durează maxim 6 zile, adică până te speli, și nu s-a luat. A mai încercat cineva această metoda de "vopsire" cu hârtie creponată? Dacă da, la voi cu ce s-a luat? Ajutați-mă, vă rog! Fundaaaa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am încercat, dar la mine arăta a reflexii. Aproape că nici nu se observa, şi eu tot deschis la culoare am părul.
*m-am făcut cu violet*

Ps: Nu se ia la 6 zile, ci la 3-4 spălări.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti vitamina c simpla, piseaza 20 pastile si amesteca cu cat sampon are nevoie parul tau. Aplica pe parul uscat ca pe o vopsea si stai cu chestia asta o ora. O sa ti se duca toata culoarea. happy

| ioanamaria2001 a răspuns:

Stai linistita o sa se duca culoarea in cel mult o luna, pentru vopseaua se duce in cele din urma la spalat si ii mult mai intensa. laughing

| Queen98 a răspuns:

O sa treaca dupa o perioada..depinde si de parul tau.Al meu e blond si foarte slab firul si a tinut culoarea aprox. 1 luna jumate

| LaviniaGeana a răspuns:

Iti dau un sfat:
Ai nevoie de 3-5lei.
Îţi cumperi un marcar de la o librarie si iti dai cu el in par, ca si cum ai colora ceva.
Aceasta metoda este inventata de mine...se poate lua cu servetelul umed sau spalândute pe cap!
Parul ti se va.colora verde sau or ce culoare vrei in functie de ce culoare este marcarul!