| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna!
M-ar interesa niste preturi informative pentru tatuaje, voi cati bani ati dat pentru a va tatua?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Preturile tatuajelor din Bucuresti sunt foarte diferite: de la cateva sute de lei la multe sute de lei. NU exista un pret standard pnetru tatuaje – el se calculeaza in functie de ce doriti Dvs. De obicei, pretul tatuajelor se calculeaza la centimetru patrat SAU in functie de numarul de ore lucrate de un artist.

» Ca si referinta, pretul mediu al realizarii unui tatuaj este intre 100 si 300 lei/Ora.
Evident ca pretul variaza si in functie de:

Marimea suprafetei care se doreste a fi tatuata – evident, cu cat suprafata e mai mare, cu atat pretul e mai mare
Artistul care iti realizeaza tatuajul – aici vorbim de arta iar arta are pretul sau. Fiecare artist va avea un anumit pret
Complexitatea modelului tatuat – evident, un tatuaj complex si dificil de realizat va avea un pret mai mare decat un tatuaj simplu
Numarul de culori folosite – similar ca in cazul complexitatii modelelor – cu cat se folosesc mai multe culori, cu atat complexitatea si dificultatea realizarii tatuajului cresc, si ca atare si pretul creste.
Zona de pe corp pe care vreti sa va tatuati – unele zone sunt mai sensibile si mai bogate in terminatii nervoase – un tatuaj realizat intr-o zona foarte sensibila va fi mai dificil de realizat. Artistul stie ca o sa dureze mult mai mult, asa ca va cere un pret mai mare.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ca n-am facut. Lumea a evoluat. Tatuajele erau la moda in in epoca de piatra si pana prin sclavagism.

| MingDynasty a răspuns:

Nu-ti fă ma tatuaje lasăti corpul curat nu-l strica