| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ma deranjeaza foarte mult forma fetei. Am barbia foarte lata si am fruntea si mai lata, adica am fata patrata dar nu imi place deloc ca o am mare si ma complexeaza foarte mult chestia asta. Deja sunt disperata si nu mai suport asta, pur si simplu am fata foarte mare si patrata. Toate fetele sunt frumoase cu capul mic si dragut iar eu sunt foarte diferita si sunt oricum extrem de rusinoasa cu oricine. Am sprancenele mari si dese, nasul mare si gros, ridurile de langa nas sunt foarte accentuate zici ca sunt batrana si cearceane! Partea de sus a capului este foarte plata, are vreo 13 sau 14 cm. Nu mai suport, imi vine incontinuu sa plangcrying(( Cateva sfaturi? sad

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Alexandrionelu a răspuns:

Aranjează-ți sprâncenele, fă-ți o freza care te avantajează, un breton îți va ascunde parțial fruntea, urmează un tratament pentru riduri, sunt atâtea creme.
Si cel mai important, nu te mai complexa de asta, nu toți suntem la fel de frumoși, dar de obicei minusurile sunt compensate de plusuri. Un caracter frumos este mai important decât o fața gen Barbie.
Trebuie sa ne descurcam în viata cu ceea ce ne-a dat natura. Nu trebuie neapărat sa fi pe placul tuturor, important e sa îți găsești pe cineva care sa te placa asa cum ești.
Capul sus!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Invață să trăiești cu tine așa cum ești (deocamdată)

| Bizon95 a răspuns:

Gaseste un expert in machiaj
se pot scoate cateva chestii din machiaj/forma parului prin ascundere/punere in evidenta ce arata bine

pe scurt, am vazut femeie urata de o luai la fuga sau faceai infact daca iti aprea in fata noaptea, dar care machiata arata super atragator

| brokxy a răspuns:

Nup Nu iti face griji eu arat mult mai oribil, am o fata ca de baiat
Am nasul mare si rotund si buza de jos foare mare zici ca-s negru din ala dar palida ca moartea

| acerr a răspuns:

Pai nu e ceva grav, nu stiu cum ai parul,sunt multe trucuri,poti ascunde,sa nu fie in evidenta,dar din ce spui cared ca glumesti,fiecare om are anumite parti care nu sunt cum doreste el,dar tu ti ai facut o descriere f dura
pai incerca sa cauti ceva pe net,fata mare,nas mare,frunte si vei gasi raspunsuri, daca vrei sa arati mai schimbata poate ai nevoie de un profesionist, sa te penseze putin, sa lasi parul mai pe fata, in nici un caz sa nu tii parul ridicat. cam atat

| lorena1gianinak a răspuns:

Ceva tehnici de conturing vor ajuta. Aranjează-ți parul într-o coafura ce te avantajează. Și sprâncenele le poți modifica.