| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Bianca si nu ma mandresc cu silueta mea. Am 12 ani si 49 de kilograme si 1.50 in inaltime...As dori sa slabesc. Niste sugestii? Am auzit ca lamaile te ajuta sa slabesti dar cum sa le beau/mananc. La ce ore/cand?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am intrat si pentru tine pe: http://www.mypyramid.gov/ si ti-am calculat regimul necesar. Atentie, tine si de cata activitate fizica depui! Eu am trecut intre 1/2 si 1 h.
Rezultatul este aici:
http://www.mypyramid.gov/mypyramid/results. html? name=undefined&age=12&gender=female&weight=108&heightfeet=4&heightinch=11&activity=low&weightN=92&heightfeetN=4&heightinchN=11&validweight=1&validheight=1&
Conform acestui calcul tu ai greutatea normala pentru varsta si inaltimea ta. Daca vrei sa modifici ceva, atunci fa mai mult sport, dar de consumat trebuie sa consumi destul cat sa te mentii la greutate normala.

| Miruna_7873 a răspuns:

La 12 ani esti inca in perioada de crestere.Nu e bine sa tii cure de slabire.Mai asteapta. vei avea tot timpul din lume sa ti cure de slabire la maturitate.Bafta:d.

| Anonim_4683 a răspuns:

Cel mai bun este sportul, mancarea regulata [cam la aceleasi ore sa iei masa zilnic, si la cina foarte putin ori deloc], fara sucuri acidulate, iar referitor la lamai poti sa bei limonada, sau apa plata cu lamaie, daca iti place sa mananci poti sa si mananci [o tai bucatele mici mici], sau poti sa faci salata de fructe si pui mai multa lamaie si putin suc de lamaie. Poti sa faci multe combinatii.

Te pupacesc :*:*

| mihaibrasov a răspuns:

Inceteaza a mai manca dulciuri, fa mai multa miscare... etc.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Lamaile doar taie greata (n-am diacritice aici, soz)
Tu vezi-ti de copilaria ta si nu-ti mai pierde timpul pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc lamaia am 17 ani st din craiova