| larrii a întrebat:

Mai toata vara m-am dat cu oja pe unghii si nu prea le-am lasat sa "mai respire" si acum sunt cam galbene...stiti ceva remedii? de duminica le-am sters si le-am lasat asa fara nimic pe ele, m-am dat cu toate tampeniile care le-am gasit pe net : cu otet, pasta de dinti, apa oxigenata si bicarbonat de sodiu...altceva?laughing mai stiti? in cat timp se fac la loc?sad

Răspuns Câştigător
| Sev25 a răspuns:

Da-te intai cu lac de unghii incolor si aplica dupa aia oja. Pt ca unghiile s-au ingalbenit de la colorantii din oja si lacul de unghii incolor va fi practic o bariera intre unghie si oja. O sa vezi ca dupa cateva luni se vor regenera unghiile si nu vor mai fi ingalbenite.

1 răspuns:
| TangerineP a răspuns:

Sa stii ca e nevoie intre vopsiri sa lasi unghiile vreo 2 zile sa respire)
poti sa incerci ca tratament uleiul de masline ca e pesfect pentru unghiile deteriorate!
succes