| hambo a întrebat:

Cat timp trebuie sa te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu pentru a ti se albii dintii? si de cate ori pe saptamana trebuie sa ma spal?

Si dupa ce ma spal cu bicarbonat trebuie sa ma spal cu pasta de dinti imediat sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosmin76 a răspuns:

Incearca sa te speli cu bicarbonat si zeama de lamaie o faci de 3 zile. doar dimineata si seara cand te culci te spelicu pasta de dinti. daca iti sunt dinti doar galbeni o sa functioneze dar daca is '' negri'' trebuie sa faci detartraj ca altfel nu cred ca vei rezolva problema.