| Mara6392 a întrebat:

Bună. Mâine am festivitatea și aș vrea să port o rochie care este până la genunchi. Problema este că am vreo 2 milimetri de păr pe picioare și nu aș vrea să îl dau jos, deoarece săptămâna viitoare am programare la epilat. Să îmi găsesc altceva se purtat la festivitate sau să port rochia?

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca va sta nimeni sa masoare cat de lung e parul de pe picioare.Toti colegii se vor bucura ca au mai terminat un an, vor fi emotii, multe poze etc. Deci in locul tau as purta rochia cu multa incredere!

| dullcat a răspuns:

Poti eventual sa porti niste dresuri tip plasa.Arata foarte bine cu pantofi cu toc, sandale, balerini sau ce vrei tu.Sau poti purta chiar dresuri fine transparente, insa in functie de tinuta, mi se pare ca poate oferi asa un aer un pic imbatranit.La varsta asta ar trebui sa experimentezi si sa te afisezi oricat de indrazneata vrei.

| sammie a răspuns:

Mai bine îți iei niște ștrampi sau șosete de culoarea pielii. Așa am făcut și eu. Nu se mai observă.

| Sistemulxxl a răspuns:

Poarta pantaloni. Cum sa vii la festivitate cu par pe picioare?

Răspuns utilizator avertizat
| kameliae a răspuns:

Exista ciorapi care acopera tot piciorul, nu sunt transparenti dar au/imita culoarea pielii.

Nu prea e frumos sa ai par pe picioare ca si fată, desi este normal si sanatos...

Ai putea sa porti o salopeta mai eleganta/pantaloni si bluza mai faina.Desigur,cum vrei tu!
Eu la festivitatea de anul acesta(am terminat a 12a) am vazut tot felul de tinute, nu neaparat trebuie sa mergi cu rochie.

Cat dsp ciorapi, se gasesc pe shein, chiar exista si imblaniti de culoarea pieliirolling on the floor eu nu stiam de asta pana acum cateva luni.dar de pe shein nu ti mai ajung in timp util. vezi prin magazine poate gasesti.
Ai putea incerca si niste ciorapi negri.Eu am pielea de capsuni si acopera ft bine ciorapii de culoare neagra.Se gasesc oriunde.

Recitind, am vazut ca ai maine festivitatea. Daca ai ciorapi negri, ai putea sa ii iei.(;

Succes la examen si festivitate frumoasa!

| dullcat a răspuns (pentru kameliae):

Ciorapii de culoarea pielii arata cam aiurea. Zici ca sunt din aceia cu scop medicinal, deci mai bine nu, mai ales ca niciodata nu au de fapt culoarea pielii, ci o nuanta dubioasa (in special cei ieftini). laughing Nuanta neagra iarasi nu pare o idee deloc buna, considerand ca vor fi probabil 30 de grade, si e totusi vara. Ar iesi in evidenta infinit mai mult in fata tuturor cu dressuri negre, decat asa cu parul de 2 mm.Ca fapt divers, scoate o rigla sa vezi cat e.Nu sta nimeni aproape de picioarele ei cu lupa, asa ca nimeni nu va observa.La baieti de ce e frumos sa aiba par, pe cand la fete e considerat scarbos si un mare NU? Oare cand vom evolua ca societate in privinta acestui aspect?

Iar de pe shein nu recomand sa cumperi nimic.Mai bine mergi intr-un magazin fizic si macar nu ai surprize in ce priveste calitatea, nuanta etc, plus ca nu iti pierzi existenta intrebandu-te daca mai vine coletul de la sute de mii de km departare.

| kameliae a răspuns (pentru dullcat):

Ca fata,mi s-a intamplat sa mi se zica ca arat ca maimuta sau sa ma intrebe,,ce se intampla cu picioarele mele,, atunci cand am iesit in public cu par pe picioare. Da,e buna intrebarea,,oare cand vom evolua ca societate,,... (eu am pielea alba si par negru)
Pt cat dureaza festivitatea,nu cred ca o sa fie 'grav' sa poarte ciorapi negri. Eu am mers asa la o nunta si a fost vara, nu au fost incomfortabili.Din contra, a survenit si impactul psihologic ca,, arat decent in societatea actuala,,.
Cat dsp ciorapii de culoarea pielii care acopera tot piciorul, mie imi plac si chiar am prietene care ii poarta si nici nu se observa ca de fapt poarta ciorapi. Din nou, nu sunt incomfortabili. Dau multe comenzi de pe shein, nu am patit sa am probleme MOMENTAN rolling on the floor

| Anna2178m a răspuns:

Eu zic să îți iei un dres transparent pe sub rochie, în plus nu se uită nimeni la părul de pe picioarele cuiva