| izab3llaa a întrebat:

Maine dupa cum stiti e valentine`s day, si as dori sa imi dati ceva idei de machiaj si coafura care le pot face chiar eu! big grin. Funda pentru cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Machiaj: Foloseste fond de ten specific tipului tau de ten, corector pentru a masca imperfectiunile si pudra pentru a fixa machiajul. Daca ai o varsta frageda, foloseste o crema coloranta sau un corector. Foloseste un blush roz pal sau corai. La ochi da-te cu nuante de fard care iti sta bine. Daca ai ochii verzi te poti da cu roz sau mov. Daca ai ochii caprui te poti da cu verde, mov sau albastru. Daca ai ochii albastri te poti da cu auriu sau mov. Sau poti opta pentru un machiaj smokey eyes. Pentru orice culoare de ochi: tonuri de maro; pentru ochii verzi: tonuri de mov; pentru ochii caprui: tonuri de verde; pentru ochii albastri: negru si gri. Da-te cu un creion de ochi sau tus (de preferat tus) maro, negru sau chiar albastru si cu rimel (pentru arcuire, volum sau alungire) sau poti opta pentru gene false. Nuanta de gloss sau de ruj trebuie sa fie una deschisa sau pala (roz deschis pana spre intensitate medie, piersica). Daca iti petreci Ziua Indragostitilor ziua, foloseste un machiaj in nuante pale si deschise. Daca ai o intalnire sau ceva de genul, poti opta pentru un machiaj usor mai de seara, insa nu trebuie sa exagerezi. Iar daca mergi seara la o petrecere, foloseste un machiaj mai strident sau smokey eyes.
Coafura: Iti recomand sa-ti faci parul ondulat pe bigudiuri (da-te cu fixativ dupa ce iti dai jos bigudiurile). Sau poti opta pentru un coc elegant si romantic cu cateva suvite lasate. Sau iti poti lasa parul asa cum il ai, dar trebuie sa fie putin aranjat (poti adauga si o diadema). Sau fa-ti codite impletite daca mergi ziua undeva.
Uite si cateva link-uri:
http://www.eva.ro/......39655.html
http://www.divahair.ro/......l_valentin
Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| SwettyCat a răspuns:

Buna! Uite:http://www.google.ro/......tp?/imgres sa mai schimbi tu pe aici; http://www.google.ro/......tp?/imgres si coafuri poti sa iti faci o impletitura in forma de inima:iti aduni pretonul, il dai in 2 si prima parte o impletesti si pe a 2a parte pana se ajung si te poti machia cu primul machiaj pe care ti l-am dat. FUNDA?

| blackanddwhite a răspuns:

Sau cauta pe net coafuri de facut acasa si sigur gasesti.

| AriCriss a răspuns:

Hey foloseste un machiaj nu prea strident nuante de rosu deschis avand in vedere ca e v-day putin rimel, creion, unpik fond de ten sau pudra pentru obraj...iar parul. daca de obicei il ai drept atunci schibati lookul si fa-ti bulce sau daca nu ai ondulator atunci prindeti din seara codite impletite.dar nu uita parul trebuie sa fie ud ca sa iti stea iar daca il ai ondulat atunci intindetil sau fa-ti o coata introparte si tapeazatio arata f bine crede-mahappy mult succes la alegerea coafuri si machiajului sper ca te-am ajutat :X:X pup:*