| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 3 saptamani mi-am ras sprancenele singura cu bic-ul, nu asa tare doar ca mi-am cam subtiat codita de la spranceana din partea dreapta cam tare... Nu mi le-am ras pentru ca erau stufoase sau aveam mono-spranceana ci pentru ca nu le am sincronizate, gen nu au aceeasi forma si voiam sa le sincronizez macar putin. Nu mi-au crescut foarte mult de atunci(sau cel putin nu am observat eu) dar inca am niste fire foarte micute care vad ca nu au crescut. Vreau sa ma pensez ca sa le dau o forma (la salon) si intrebarea mea este daca pot fi pensate chiar daca cea din dreapta are codita cam subțire. Eu am asteptat pana acum ca sa imi creasca mai mult dar v-am zis, eu nu vad cam nici o schimbare. O sa imi pun poza la profil cu spranceana ca sa vedeti cum arata. Dau funda, vreau sa merg la salon ca sa mi le pensez cat mai repede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate sa iti prelungească sparnceana dar iti poate pensa si cealaltă sprânceană(stanga mai scurta ca sa fie ambele lfl. Oricum daca alegi un salon bun sigur o sa arate bine, ei se pricep in ceea ce fac si o sa iti faca sprâncenele frumoase si egale. Eu zic sa incerci si daca nu iti place le lasi sa creasca si peste vreo luna sau
doua poti încerca iar. Părerea mea

2 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Buna cel mai bun remediu pentru sprâncene este uleiul de ricin din câte am înțeles eu in special pentru creștere în cazul de față cel mai bine întrebi la salon happy

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Justme79):

Ma dau cu ulei de ricin de 2 zile (cam de 2 ori pe zi) si il las sa intre in piele/sa se usuce(adica nu clatesc zona)