| crissa20 a întrebat:

marti o sa ma prezint la un interviu si nu stiu cum sa ma imbrac, machiez, coafez si sa-mi fac manichiura pentru un astfel de eveniment! as vrea sa-mi recomandati si un parfum(m avon sau oriflame ca pe acestea le am aproape pe toate)! de asemenea nu as vrea sa ma imbrac in costum avand in vedere ca am decat 20 de ani! pantofi cu toc sau fara? merg niste botine cu toc asortate cu tinuta sau mai bine pantofii clasici cu toc negru si camasa alba? astept sfaturi si pareri, insa nu vreau de pe net, vreau din propria experienta! PS: job-ul este in domeniul bancar si am fost sunata pentru acest interviu! deci pareri:* multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| BombonicaXD a răspuns:

Pai incearca asa:
-un maiou cu bretele late, bleu-marin
-o fusta creion pana la genunchi in aceeasi culoare cu maioul
-un sacou negru
-niste dresuri negri si putin transparenti(15 DEN)
-niste pantofi simpli, de bun gust, cu toc de 8-9 cm, negri ca sacoul
-o gentuta plic bleu-marin
-niste cercei si un lantisor finut din argint sau aur alb
-ca parfum:
De la Avon:
•Pur Blanca
•Pur Blanca Blush
•Célèbre
•Little White Dress
•Rare Diamonds
•Pure O2
•Simply Because
•Perceive Dew
De la Oriflame:
•Volaire Magnolia
•Divine
•Air
•Magic Garden
Ca machiaj, te sfatuiesc sa mergi pe tonuri maronii, de la aramiu pana la negru-maroniu.La buze sa nu te dai decat cu un ruj mat intr-o culoare cat mai naturala posibil.
Cauta sa fii naturala, ca sa nu dai impresia ca incerci sa te ascunzi in spatele unui machiaj strident sau a unui parfum foarte tare si puternic.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca este in domeniul bancar este clar ca trebuie sa te imbraci in costum, camasa alba si botine. Machiajul sa fie discret cat mai aproape de natural. Succes!

| faramatania a răspuns:

În acest domeniu nu foarte permisiv, implicit o ținută business(deux piece-ul este obligatoriu iar culorile discrete), ținută ce trebuie să inspire seriozitate și profesionalism.Pantofi clasici, nu toc foarte înalt, dar nici fără toc(cum ar fi așa zișii balerini), și aleși în culoarea costumului.Acum și această ținută creată trebuie să ți se potrivească,să nu fie forțată,să vină în completarea abilităților de comunicare, pentru că altfel ceva prea rigid, forțat și care creează disconfort nu îți asigură un look favorabil carierei tale, apoi moderație în utilizarea parfumului, cât mai discret, este esențial.Machiajul simplu cât mai natural, dar cu rafinament. Good luck!

| crissa20 explică:

Va multumesc mult, am luat interviul! acum o sa fiu consilier de creditebig grin
m-am imbracat in felul urmator( poate mai ajut si alte fete):
Haine:
-sarafan gri cu negru
-camasa mov
-dres negru
-botine negre
-palton alb cu negru si cu centura
m-am incaltat cu niste botine negre de la house of art
m-am machiat natural(fond de ten, anticearcan, pudra, creion denmatograf negru, ruj roz apropiat de culoarea naturala a buzelor si mascara neagra, iar manichiura a fost un french simplu)
am purtat un lantic din argint cu pandantiv in forma de inimiara, cercei mici din argint batuti cu strasuri, cate un inel la fiecare mana( tot din argint) si un ceas elvetian micut alb
iar ca parfum pana la urma nu am mai optat pentru unul avon sau oriflame, am ales unul de calitate( angel thery thery)
succes tuturor!

| BombonicaXD a răspuns (pentru crissa20):

Superb! Felicitari si succes de acum in colo!

| DinGri77 a răspuns:

Costum, camasa albla, pantofi de zi in asorte cu poseta, parul prins in coada de cal, machiaj de zi, dicret, fara ruj, doar strugurel. Deodorant discret, parfum daca vrei. Unghii ingrijite(manichiura frantuzeasca)

| ady20hbk a răspuns:

Si pe langa toate raspunsurile mentionate mai sus, te sfatuiesc sa fii sigura pe mine, sa iti argumentezi raspunsurile si incearca sa dialoghezi cat mai mult cu intervievatorul. Mult succes!

http://adrianhbk.blogspot.ro/

| dianadienutza142 a răspuns:

Hmm as zice un maquiaj maro auriu soft, tocuri negre, camasa alba si rochie neagra din aia strampta, si un parfum de trandafiri ar fi super!