| emi_8585 a întrebat:

cum sa ma imbrac, coafez, machiez la un majorat facut acasa?

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna.Eu zic sa te imbraci intr-o rochita fie ca e mai grosuta sau mai subtirica, dar rochita sa fie.Chiar daca petrecerea e e facuta acasa, dar tot majorat este si tot vor fi invitate si alte persoane.Iti pui si o pereche de pantofiori (de preferat cu toc inalt)sau daca ai o rochita tricotata sau mai grosuta (de sezon) merg foarte bine niste ghetute cu toc sau cizme (aici poti sa mergi si pe cele cu talpa joasa ca e ok). Parul,eu zic, sa il faci cat mai natural,putin rebel daca poti,iar cu privire la machiaj,avand in vedere ca este seara poti de ex, sa iti conturezi ochii cu putin tuș,pe pometi aplici putin blush, iar pe buze aplici doar luciu happy.Sau poti opta pentru un machiaj cat mai natural (care sa fie in ton cu coafura ta -la fel cat mai naturala ) caci doar esti tanara, esti frumoasa oricum.Lasa-ti tineretea sa vorbeasaca in locul machiajului si ai sa vezi ca vei fi cu mult speciala fata de altele.happy